Úvodní turnaje Plzeňské ligy

I v letošní sezóně se družstvo MINI „A“ zúčastní turnajů 6+1 v Plzeňské lize. Za účasti družstev HC Plzeň, DHC Plzeň, Slavia VŠ Plzeň, Talent Plzeň, Sokol Šťáhlavy, Lázně Kynžvart, Loko Cheb, Slavoj Tachov se každý ze soupeřů střetne ve vzájemných utkání 3kolovým systémem. Každé družstvo pořádá jeden turnaj . My jsme odehráli první dva turnaje a to nejdříve na konci září na HC Plzeň a o uplynulém víkendu na DHC Plzeň. Ještě nás čekají v lednu turnaje v Chebu, v dubnu na Slavii Plzeň a v květnu nás čeká turnaj, který pořádáme. Turnaje, který pořádají Štáhlavy se bohužel nemůžeme zúčastnit, protože jsme na turnaji ve Velké nad Veličkou, ale pokusíme se dohrát jednotlivé zápasy vynechaného turnaje, na jiných mistrovských turnajích.
Jednotlivé zápasy se hrají na třetiny. v První části se hraje 5 minut osobní obrana, pak následují shotouty a na závěr je pak 15 minut šestkové házené.

HC Plzeň

V našem prvním turnaji na HC Plzeň, kterého jsme se zúčastnili 27.9., jsme se střetli s Talentem Plzeň, DHC Plzeň, HC Plzeň a Slavojem Tachov. Hned tento turnaj ukázal, že většina družstev bude na podobné úrovni a je to pro ně seznamování s šestkovou házenou. Proto věříme, že tato soutěž bude pro nás ideální a snad se v ní neztratíme. Žádného ze soupeřů jsme neznali, a proto nás zajímalo, jak se holky v zápasech projeví. Navíc po nepovedeném domácím turnaji. Nutno říct, že v tomto turnaji si holky většinou vzaly k srdci slova nás trenérů a určitě podaly o 100% lepší výkon, než na Hájích. Zase se v našich výkonech objevila bojovnost, snaha a radost ze hry. I když se ne vše povedlo, bylo určitě vidět zlepšení a holky si zasloužily většinou chválu. Místy dokonce naznačily, že by třeba i časem mohly začít bránit.

Výsledky:
Talent Plzeň: 2:0 (osobní obrana) / 4:7 (shotouty) / 3:3 (hra)
DHC Plzeň: 0:1 / 8:4 / 3:2
HC Plzeň: 4:4 / 2:3 / 3:6
Slavoj Tachov: 5:1 / 5:6 / 5:2

Potěšující v tomto turnaji byl také fakt, že co se týče disciplíny AKTIVITA, kdy se hodnotí kolik hráček dá branku v osobní obraně a při hře, tak to jsme všechny utkání vyhráli. I přesto bychom chtěli a je i našim cílem, aby se za nás prosazovalo více hráček.

Sestava + branky (os/shot/hra):
Bláhová (0/1/0), Šujaková (0/1/0), Hloušková (1/2/1) – Válová (4/4/2), Nekardová (5/3/6), Jandová (1/3/4), Beroušková (0/3/0), Lexová (0/1/0), Chrástková (0/1/0), Klecanová, Kropelnická.

DHC Plzeň

Náš druhý turnaj Plzeňské ligy jsme absolvovali teď v naděli v hale DHC Plzeň, kde našimi soupeři byli kluci ze Šťáhlav, kteří se na HC Plzeň prezentovali pěknou hrou. Dále také družstvo Loko Cheb, které bylo pro nás také velkou neznámou, stejně jako Lázně Kynžvart a Slavia VŠ Plzeň.
Zejména v prvních dvou utkáních jsme se vrátili k výkonům, kde se i přes veškerou snahu najde hodně málo pozitivních věcích, spíše jen jediná a to jsou výkony brankářek Barči a Andy. Jak Šťáhlavy, tak posléze i holky z Chebu nám dali obrovskou lekci co se týče hlavně pohybu , nasazení a agresivity. Tím nás nutili k chybám a jejich góly jsme jim sami darovaly. Ano, oba týmy jsou pravděpodobně nad naše možnosti, ale prohrát se dá určitě se vztyčenou hlavou. Proti Kynžvartu nastalo určité zlepšení, ale měly jsme obrovské problémy s jedinou hráčkou soupeře, která si s námi dělala, co chtěla. Naštěstí pro nás se probudila v tomto utkání Áďa Válová. Proti VŠ Plzeň se nám nedařila osobní obrana ani následné shotouty, kdy jsme nechali vyniknout brankářku soupeřek. Při závěrečné hře jsme pak dokázali soupeřky porazit.

Výsledky:
Sokol Šťáhlavy: 1:3 (osobní obrana) / 6:6 (shotouty) / 3:9 (hra)
Loko Cheb: 0:5 / 5:1 / 1:8
Lázně Kynžvart: 2:2 / 6:4 / 5:4
Slavia VŠ Plzeň: 0:1 / 1:5 / 5:1

Sestava + branky (os/shot/hra):
Bláhová (0/1/0), Hloušková – Válová (2/3/7), Nekardová (1/4/5), Jandová (0/2/2), Karásková (0/3/0), Šujaková (0/2/0), Smítková (0/1/0), Beroušková (0/1/0), Chrástková.

Nadcházející víkend absolvujeme náš první mimopražský, vícedenní turnaj v Tachově, kterého se účastní i 2 družstva mladších žákyň a jedno družstvo přípravky. Doufáme, že bude o víkendu platit, že každý špatný turnaj vystřídá jeden dobrý a že holky zase zabojují a ukážou, že házenou hrát umí.

Jirka Blanický

Odkaz na fotogalerii: