Družstvo MINI „A“ vyválčilo v Tachově bronzové medaile!!

O minulém víkendu 24.-25.10., se tři kategorie našeho oddílu zúčastnily turnaje Tachovský dortík.
V kategorii mladších žákyň se zúčastnila dokonce 2 naše družstva. V kategorii MINI 6+1 a v kategorii Přípravka 4+1, jsme měli vždy po jednom družstvu.
V kategorii MINI 6+1 jsme měli za soupeře družstva TJ Házená Jindřichův Hradec, HK Slavia VŠ Plzeň, TJ Slavoj Tachov, TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart a HBC Strakonice 1921.
Po horších výkonech na předcházejícím mistrovském turnaji na DHC Plzeň, jsme byli zvědaví, jak se holky vypořádají hlavně samy se sebou.
Hned v sobotu ráno jsme narazili na favorita turnaje z Jidřichova Hradce. Před utkáním jsme si řekli, že musíme na tomto turnaji konečně do toho šlápnout v obraně. V prvních dvou minutách se tomu opravdu tak dělo a i tak silný soupeř s tím měl problém. Pak jsme s nepochopitelného důvodu s tím pak přestali a vrátili jsme se ke svojí „stojící“ hře, stejně jako minulý týden. Odměnou pro nás byl výsledek 2:13. Po zápase jsme si s holkami museli opět promluvit, protože to už tak dále nešlo. Bez kontaktu se prostě házená hrát nedá. V druhém zápase s VŠ Plzeń, se kterou jsme se setkali před týdnem, si částečně holky vzaly naše slova k srdci. V obraně byly vidět už alespoň náznaky bránění a soupeřkám to hned dělalo problémy. Minimálně tři branky jsme ale vůbec dostat neměli.
Proti domácímu Tachovu jsme začali velice dobře a vedli jsme 3:0. Pak si ale asi holky začaly myslet, že to půjde samo a soupeř nakonec otočil na 4:3. Byli jsme opět nedůslední v obraně a bez pochybu v útoku. A ten je při vysunuté obraně soupeře určitě o to více potřeba. Holky naštěstí bojovaly a závěr utkání zvládly a zvítězili jsme 8:5. Díky tomuto vítězství jsme se dostali do bojů o medaile, což bylo našim tajným cílem.
Vzhledem k systému turnaje, kdy se hrálo každý s každým a pak zápas o umístění nás čekal v dalším utkání souboj s Kynžvartem a vzhledem k vývoji ostatních utkání nás s tímto družstvem čekal i nedělní zápas o třetí místo. To samozřejmě holky nevěděly. Takže do toho utkání měly jít naplno.
S tím samým soupeřem jsme také hrály v Plzni týden předtím a věděli jsme tak, že jejich klíčovou hráčkou, která dává 90% branek je jejich střední spojka. A tak jsme holky nabádali k tomu, že si musí s ní pomáhat a nedat jí prostor. Opak byl ale pravdou. Tato hráčka si s námi dělala, co chtěla a vývoj zápasu byl díky tomu jednoznačný. Po našem nejhorším výkonu na turnaji, kdy jsme nebránili a ještě v útoku dělali milion chyb, k čemuž nás donutila také tato hráčka, která bránila snad všude. Měli jsme tak hodně zamotanou hlavu z toho, abychom něco změnili. Po večerní zábavě na bazéně a nočním odpočinku jsme doufali, že holky nasbírají dostatek sil pro nedělní boje.
V našem prvním nedělním zápase, který byl generálkou na důležitý zápas o třetí místo, jsme nastoupili proti finalistovi ze Strakonic. Snažili jsme se holky vyhecovat a nastoupili k tomuto utkání s odhodláním vyzkoušet si určité věci. Ač tomu výsledek 3:10 nedopovídá, tak to bylo naše nejlepší utkání v obraně, kdy se holky snažily plnit naše pokyny. Bohužel pro nás Strakonice bránily také velice dobře a tak jsme v útoku působili dost bezradně.
Před utkáním o bronz jsme si slíbili, že do zápasu dáme všechno. Holky působily od začátku velmi odhodlaným dojmem a nutno říct, že jsme je opravdu nepoznávali. Všechny v obraně neskutečně makaly, hecovaly se a pomáhaly si. Nejlepší hráčka Kynžvartu ať udělala cokoliv, vždy k ní přistoupila Kačka nebo Áďa a působila bezradným dojmem. V útoku to z naší strany nebylo ono, ale k našemu štěstí se probudila v tomto utkání naše „šípková Růženka“ Terka Nekardová, která nás svými brankami vedla k vítězství. Díky jejím brankám a kolektivnímu výkonu všech jsme dokráčeli k jasnému vítězství 6:1 a k zisku vytoužených bronzových medailí!!!
I když nám turnaj ukázal, kde nás neustále tlačí bota, tak také ukázal vnitřní sílu tohoto družstva, jen nesmí holky tu bojovnost a odhodlání, kterou ukázaly v posledním utkání skrývat někde hluboko uvnitř. Především za závěr turnaje bychom chtěli pochválit celé družstvo, ale speciálně také Kačku Karáskovou, která hraje teprve necelé 2 měsíce a dokázala přinést do týmu tu správnou dravost, kterou v plné síle ukázala v posledním utkání. Také musíme pochválit Terku Berouškovou, která doteď hrála hluboko pod svoje možnosti a na tomto turnaji nás mile překvapila.
Úspěch MINI „A“ podtrhly také ostatní kategorie, kdy jak přípravka (3. místo), tak i mladší žákyně „A“ (2. místo) dokázaly získat také medaili a stali jsme se tak nejúspěšnějším oddílem turnaje.
Poděkování patří také třem hráčkám MINI „A“ (Lucka Kropelnická, Kristýna Lexová a Anežka Berková), které tento turnaj odehrály za přípravku. Před začátkem jsme od nich čekali, že budou pro mladší holky posilami a co jsme viděli a dle vyjádření trenérek přípravky, tomu tak bylo. Přispěly tak velkou měrou, k zisku krásného třetího místa.

Výsledky:
TJ Házená Jindřichův Hradec 2:13
HK Slavia VŠ Plzeň 8:5
TJ Slavoj Tachov 8:5
TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart 2:7
HBC Strakonice 1921 3:10

TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart 2:7 (Utkání o 3. místo)

Sestava a branky: Hloušková, Bláhová – Nekardová 15, Válová 9, Beroušková 5, Smítková, Karásková, Chrástková, Klecanová, Šujaková.

Odkaz na fotogalerii turnaje:
Odkaz na fotky z vyhlášení HC Háje: