MINI „A“ na Pramínku nepotěšily

V termínu 13.-15.11., jsme se zúčastnili tradičního turnaje v Pardubicích, Pramínek Cup.
Celkem se sešla konkurence 11 týmů z ČR i Slovenska a hrálo se systémem každý s každým.
Naše holky pokračovaly bohužel v tradici, že po úspěšném turnaji následuje hned špatný turnaj.
Nemá cenu jednotlivé výsledky a herní projev více rozebírat, protože se neustále opakují ty samé problémy. Na obraně je stále hodně co zlepšovat, ale opravdu jsme nečekali, že k pasivní obraně se přidá i pasivní útok. Průměr 2 vstřelené branky na utkání a strašně nízký počet střel mluví bohužel za vše. Některé pozitivní věci se našly, navíc paradoxně v zápase se Slávií, ze které máme tradičně až přehnaný respekt. Proti Slavii 2 jsme i přes nepovedený začátek zabojovali a dohráli jsme zápas se vztyčenými hlavami. V dalším zápase proti Slavii 3 jsme celý zápas hráli proti týmu, který tvořily jen mladší žákyně a hrál mimo soutěž, vyrovnanou partii a o remízu jsme přišli v závěrečných vteřinách, z poslední střely soupeřek. I přesto jsme mohli holky pochválit. Bojovnost a nasazení předvedly i proti klukům z Havlíčkova Brodu. Dalším pozitivem byl premiérový gól Kačky Karáskové, která tak ke své bojovnosti v obraně, přidala i svoji první branku. Na svoje kvalitní výkony od začátku sezóny navázala i Andy Hloušková v bráně, která si po právu odnesla cenu pro nejlepší hráčku našeho týmu a tradičně bývá ve většině zápasů co nastoupí jako brankářka, naší oporou. Na svoji bojovnost ze začátku sezóny si vzpomněla na tomto turnaji také Áďa Válová. Snad naváže brzo i na svoje střelecké úspěchy, z prvního turnaje ve Vršovicích.
Na závěr bych chtěl říct, že si jako trenéři uvědomujeme, že musíme mít s holkami trpělivost, že je to zatím sbírání zkušeností. Ale věci co nacvičíme na tréninku a hlavně tu bojovnost, bychom rádi viděli i v zápasech.
Na druhou stranu výsledky nejsou všechno a určitě je škoda, že se v této kategorii nejen u nás ale i na Slovensku najdou trenéři, kteří neváhají sáhnout k tomu, že posílají hrát na hřiště hráče a hráčky, kteří spadají nejen věkově do starší kategorie, navíc i tam jsou jedni z nejlepších. A to bez jakéhokoliv souhlasu ostatních družstev a někteří pak ještě zapírají a neváhají upravit i dokumenty prokazující jejich falešný věk. To je bohužel hodně smutná záležitost.
Další turnaj nás čeká za 14 dní ve Velké nad Veličkou a snad opět po špatném turnaji přijdou slušné zápasy, i když nás čekají opravdu silné týmy naší kategorie, včetně slovenské Šaly.

Výsledky:

Havlíčkův Brod (dívky) 2:5
HC Slovany Plzeň 2:1
DHK Pardubice 1:6
Sokol Kobylisy II 1:5
DHC Slavia Praha II 5:6
Ivanka pri Dunaji 1:11
Havlíčkův Brod (kluci) 2:6
TJ Astra Praha 3:14
DHC Slavia Praha III 2:3
DHC Slavia Praha I 2:8

Sestava a branky: Hloušková, Bláhová – Válová 9, Nekardová 9, Jandová 2, Karásková 1, Beroušková, Šujaková, Smítková, Chrástková, Klecanová, Lexová, Berková.

Odkaz na fotogalerii, za kterou děkujeme Jitce Jandové: