Turnaj MINI v Chebu - Příslib k lepším zítřkům

Náš třetí turnaj Plzeňské ligy jsme absolvovali v sobotu 16.1., v hale TJ Hvěždy Cheb, kde našimi soupeři byli kluci ze Šťáhlav, kteří se již dříve prezentovali pěknou hrou. Dále také družstvo Hvězdy Cheb, které nám na posledním turnaji uštědřilo velkou lekci, dále jsme se utkali s Lázněmi Kynžvart, se kterými jsme vždy odehráli vyrovnané utkání. Posledním našim soupeřem bylo družstvo DHC Plzeň, které se s velkou házenou teprve seznamuje.

Co se týče hodnocení prvního utkání, tak to bych nejraději vynechal. Odjížděli jsme z Prahy v 6 hodin ráno, takže brzký budíček nás asi poznamenal a holky v tomto utkání ještě spaly v autě. Kluci ze Štáhlav nám dali ještě větší lekci než na předchozím turnaji, co se týče hlavně pohybu, nasazení a agresivity. Tím nás nutili k chybám a jejich góly jsme jim sami darovali. Toto družstvo asi upřímně porážet nedokážeme, ale prohrát se dá určitě se vztyčenou hlavou a ne bez gólu! Náš druhý zápas proti šikulkám z DHC Plzeň, které hlavně sbírají zkušenosti nám hlavně v první části osobní obrany ukázal, že musíme vždy hrát naplno. Začátek nám vůbec nevyšel, vzhledem ke špatnému pohybu, ale to že jsme dokázali tuto část z 0:2 otočit na 3:2, znamenalo také změnu a hlavně důkaz velké bojovnosti, která nás po zbytek dne zdobila. V herní části jsme podali velmi dobrý výkon a soupeři jsme nedali šanci. Proti Kynžvartu jsme pokračovali ve zlepšení z předešlého zápasu a překvapivě díky výbornému pohybu při osobní obraně jsme mu nedali v této části šanci a dokázali jsme „vymazat“ zásluhou Kačky Karáskové i jejich nejlepší hráčku. Ale i ostatní holky chtěly, bojovaly a nabízely se. I herní 15minutovku jsme začali výborně a vedli jsme 3:0, pak jsme sice soupeřkám dovolili vyrovnat na 3:3, ale určitě jsme předvedli celkově dobrý výkon. Z posledního utkání jsem měl trošku obavy, protože holky z Chebu jsou asi nejlepším dívčím družstvem v celé soutěži a na předchozím turnaji jsme od nich dostali pěkně „nařezáno“. Sebevědomí z předchozích dvou utkání jsme si přenesli i do tohoto utkání a jak v osobní obraně, tak při hře jsme byli holkám z Chebu vyrovnaným soupeřem a i porážka o branku byla pro nás úspěchem a důvodem k pochvale.

I když nám chyběla Áďa Válová a zajímalo nás, jak se s touto absencí dokážeme vypořádat, tak Kačka Karásková, která je tradičně velmi dobrá v obraně ji zcela zastoupila i v útoku a byla tak naší klíčovou hráčkou. Vlastně nejdůležitějším faktorem bylo, že jsme se poprvé v této sezóně prosazovali ze všech tří spojek, protože konečně i Klárka Jandová na středu si uvědomila, že tam není jen na přihrávky a přispěla i ona svými důležitými brankami k dobré hře. Pochválit musím ale všechny hráčky v poli za bojovnost a nasazení. Jediný kdo ve výkonech oproti jiným turnajům povolil, byly bohužel brankářky, která neměly určitě svůj den a musí na sobě dále pracovat a hlavně nepolevit. V poli ale také i ony zaslouží pochvalu za bojovnost.

Bohužel co se nám na turnaji nedařilo a na čem musíme zapracovat, jsou shotouty, která jsme nezvládali proměňovat a když se to podařilo, tak to neplatilo z důvodu technické chyby. Je to škoda, protože to je činnost, kterou určitě můžeme natrénovat. Ale dříve se nestalo, že bychom se všemi soupeři v této dovednostní disciplíně prohráli a navíc dali tak málo branek.

Celkově můžeme být ovšem s vystoupením spokojeni, protože jsme odehráli asi nejlepší turnaj v této soutěži a dokázali jsme sehrát vyrovnaný zápas se soupeřem, se kterým jsme před pár měsíci zcela vyhořeli. Na příštím turnaji musíme dokázat, že se opravdu zlepšujeme a nebyla to jen náhoda.

Výsledky:

Sokol Šťáhlavy: 0:4 (osobní obrana) / 1:7 (shotouty) / 0:8 (hra)

TJ Hvězda Cheb: 1:2 / 3:4 / 4:5

Lázně Kynžvart: 4:1 / 4:5 / 3:3

DHC Plzeň: 3:2 / 5:9 / 6:0

Sestava + branky (os/shot/hra):

Bláhová (0/2/0), Hloušková (0/1/0) – Nekardová (3/3/7), Karásková (1/2/3), Jandová (2/0/2), Smítková (2/1/0), Beroušková (0/2/1), Kropelnická (0/1/0), Chrástková (0/1/0), Lexová, Spurná, Klecanová.

Naší příští akcí bude bohatý víkend, kdy se část týmu zúčastní turnaje v Písku (sobota 6.2.) a hned následující den se všechny hráčky zúčastní turnaje 4+1 v kategorii MINI na Slavii.

Jirka Blanický

Odkaz na fotogalerii: