Jubilejní 20. ročník MINI CUPU je za námi

O prodlouženém víkendu 26.-28.2. jsme ve sportovní hale Chodov uspořádali již 20. ročník tradičního házenkářského turnaje pro nejmladší kategorii - MINI CUP. Byli jsme potěšení, že právě letos získal poprvé tento turnaj mezinárodní status, díky slovenskému účastníkovi TJ Strojár Malacky – ŠHK Rohožník.
Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev z celé ČR a Slovenska a do Prahy přijela opravdu téměř všechna TOP družstva. Bylo odehráno celkem 45 kvalitních utkání a v akci byla celá řada šikovných hráček. Z celkového vítězství se nakonec radovala děvčata z Jindřichova Hradce, před týmem HC CHeLK a TJ Strojár Malacky – ŠHK Rohožník. Silnou čtyřku doplnilo družstvo HC Junior Zlín. O vyrovnanosti svědčí rozdíl pouhých 4 bodů mezi prvním a čtvrtým místem a také fakt, že zrovna hráčky Zlína dokázaly jako jediné sebrat vítězkám bod za remízu 5:5. Vyrovnanost byla také mezi družstvy na 5.-9. místě.
5. místo – SHK Velká nad Veličkou
6. místo – TJ Sokol Písek
7. místo – HC Milevsko
8. místo – HBC Strakonice 1921
9. místo – TJ Jiskra Havlíčkův Brod
10. místo – HC Háje JM Praha
Při rozhodování o nejlepší střelkyni turnaje měli pořadatelé hodně zamotanou hlavu. Jak střelkyně z Velké nad Veličkou, tak družstva ze Slovenska měly na svém kontě 27 branek. Následně je o jedinou branku překonala hráčka HC CHeLK. Tím ale drama neskončilo a poté, co v posledním zápase turnaje se rozstřílela k výkonu 8 branek a tedy nejlepší střelkyní turnaje byla vyhlášena hráčka TJ Sokol Písek – Stella Ťupová (29 branek). Nejlepší brankářkou pak trenéři zvolili Karolínu Šperglovou z družstva TJ Strojár Malacky – ŠHK Rohožník. Nejlepší hráčkou pak hráčku z vítězného družstva TJ Házená Jindřichův Hradec – Michaelu Vokušovou. Speciální cenu pro nejmladší hráčku turnaje si odnesla hráčka SHK Velká nad Veličkou, narozená v únoru 2008 – Vanesska Matovičová.
Ceny nám předávala vzácná návštěva. Bylo nám ctí mezi námi přivítat bývalou skvělou reprezentační pivotku a aktuálně trenérku žen DHC Slavia Praha - Petru Vítkovou a také její svěřenkyni a nástupkyni Alču Stellnerovou.

Naše hráčky na tomto turnaji sbíraly cenné zkušenosti, a i když se nám turnaj po herní stránce nepovedl, doufáme, že se z toho poučíme a posune nás to dopředu. Nutno podotknout, že konkurence byla opravdu obrovská a největší v této sezóně. Částečně se také projevila i absence Ádi Válové, hlavně její zarputilost nám chyběla.

Sestava a branky: Hloušková, Bláhová - Nekardová 9, Karásková 7, Chrástková 1, Lexová 1, Jandová, Šujaková, Kropelnická, Beroušková, Klecanová.

Výsledky: Havlíčkův Brod 0:8, Velká nad Veličkou 1:8, Jindřichův Hradec 3:10, Milevsko 3:10, CHeLK 3:9, Strakonice 2:8, Písek 1:9, Malacky-Rohožník 0:11, Zlín 5:10.

Nejlepší hráčkou našeho družstva byla zvolena Kateřina Karásková.

Turnaj se mohl uskutečnit díky podpoře městské části Prahy 11 a Magistrátu hlavního města Prahy.
Dále také děkujeme firmě Ssport z Nového Veselí, která do turnaje přispěla některými z cen a zbylé ceny dodala za výhodných podmínek. Velmi dobré stravování a raut na společenském večeru nám zajištovala restaurace přímo v hale „Pivnice u bazénu“ a za ubytování účastníků děkujeme ZŠ Klíček. Doprovodný program pro děti v sobotu zajišťovala svými malůvkami a tetováním Lenka Křivohlavá s kolegyní.
Chtěl bych také poděkovat všem rozhodčím, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu turnaje a dle vyjádření účastníků, bylo jejich rozhodování na hodně vysoké úrovni. Taková slova chvály nebývají od trenérů zrovna časté, takže děkujeme pánové.

Na závěr patří velké díky všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, tedy rodičům, trenérům přípravky, mým trenérským kolegům, Jirkovi Klímovi z vedení klubu. Krásné fotky z turnaje máme zásluhou Boba Grima a Jitky Jandové. Bez Vás by to nešlo.

JEŠTĚ JEDNOU DÍKY VŠEM A JIŽ TEĎ SI VÁS DOVOLUJEME POZVAT NA PŘÍŠTÍ ROČNÍK!!!

Jirka Blanický

Odkaz na fotogalerii: