Veselé Velikonoce - hodnocení PHC (MINI)

Na Velikonoční svátky se družstvo MINI, stejně jako ostatní kategorie HC Háje Praha, zúčastnilo jubilejního 25. ročníku turnaje Prague Handbal Cup, který je největším halovým házenkářským turnajem na světě.
Od pátku do neděle jsme měli možnost se utkat s týmy z České Republiky, Slovenska, Maďarska a Německa.
Nutno říct, že naše skupina byla opravdu těžká a postoupit z ní, by byl malý házenkářský zázrak. Ale o výsledek v našem případě ani tolik nešlo. Snažili jsme se napravit dojem po našem domácím turnaji na Chodově, který se nám vůbec nepovedl.
K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu z Maďarska Szigetszentmiklós NKSE II, o kterém jsme nic nevěděli, každopádně maďarské týmy patří v těchto mladších kategorií mezi špičku. I když to byl pouze „b tým“, tak hráčky byly šikovné a tento zápas nebyl pro nás nic snadného. Od začátku do konce naše princezny bojovaly, jak v útoku, tak v obraně a dokazovaly všem rodičům a fanouškům, kteří nás podpořili v hojném počtu, že házenou hrát umí a daly hned zkraje zapomenout na nepovedené představení z MINI CUPU. Povedené utkání to bylo hlavně v útoku, kdy se holky dokázaly prosadit přes aktivní obranu maďarek. Hlavně celkově předvedly bojovný výkon a základ svého budoucího výborného turnajového představení položila i Andy v bráně, která zachytala velice dobře. Tento zápas snad holkám pomohl, aby si začaly více věřit.
V dalších utkáních nás čekaly opravdu těžké kalibry, kdy nejprve jsme narazili na loňského čtvrtfinalistu a jak se později ukázalo i budoucího vítěze turnaje z Dunajské Stredy. Pozitivní určitě bylo, že jsme se jich nezalekli a 10 minut jsme dokázali hrát vyrovnané utkání, pak jsme ovšem přestali stíhat. Následně i proti Slavii a Třeboni jsme dokázali první část zápasu odehrát na slušné úrovni a nemuseli jsme se za předvedenou hru stydět, což bylo určitě pozitivní, oproti jiným turnajům. Správným vyvrcholením byl pro nás poslední zápas ve skupině, kde jsme bojovali o konečné 4. místo, které by bylo našim maximem, čeho se dalo ve skupině dosáhnout. Hráčky německého Görlitzu byly menší, ale šikovné a dělaly nám v obraně problémy, díky celoplošné osobní obraně. Tentokrát první poločas měl s házenou málo společného. Naštěstí se holky dokázaly o poločase zkoncentrovat, nechaly si včetně brankářky poradit a dovedly jsme tak zápas do vítězného konce. Po zápasech ve skupině jsme se dostali do B-čtvrtfinále, kde nás čekal slovenský tým z Bardejova. Díky kolektivnímu výkonu, podpořený výborným výkonem Andy v bráně, jsme dokázali i toto utkání zvládnout a postoupit tak do b-semifinále, což už byl skvělý výsledek.
V něm jsme narazili na další slovenský tým z Partizánského, který měl ve svém středu velmi šikovnou hráčku, která se v této kategorii moc často nevidí. Bohužel jsme ji nedokázali ubránit. V začátku utkání, kdy se pouze zastřelovala, jsme nevyužili jasné šance, což nám pak chybělo k lepšímu výsledku. Svoji roli sehrála asi už i únava. Škoda, určitě to byl hratelný soupeř a šlo přes něj přejít do vysněného b-finále.
Až na tento poslední zápas jsme odehráli celý turnaj na velmi slušné úrovni a hlavně ve všech zápasech holky bojovaly, což je pro nás to nejdůležitější. Hráli jsme jako tým a byly konečně vidět i emoce a radost ze hry, což je další velké pozitivum. Navíc se ukázalo, že pokud na sobě bude chtít pracovat, může nám vyrůst z Andy velice šikovná brankářka, která je základem každého dobrého družstva.

Děkujeme všem hráčkám za bojovnost a předvedené výkony a fanouškům za skvělé povzbuzování, po celý průběh turnaje. I díky Vám se holky snažily ze sebe dostat jen to nejlepší. Věřím, že jsme díky tomuto turnaji vykročili tím správným směrem, což musíme potvrdit příště.

Jirka Blanický

Odkaz na výsledky: