Nábor probíhá průběžně

Pro informace o náboru klikni na plakát!

HC Háje - nábor podzim 2018

Fotogalerie v přípravě

Připravujeme pro vás
fotografie z našich akcí, zatím se můžete podívat do galerie minižákyní na Rajčeti.
aktuality přípravka mini
žákyně
mladší
žákyně
starší
žákyně
mladší
dorostenky
ženy oddíl

Družstvu MINI se na turnaji v Chebu dařilo a opět nám to zacinkalo!

O minulém víkendu 2.-3.4., se naše družstvo MINI zúčastnilo společně s přípravkou, prvního ročníku turnaje “Chebská hvězdička“.

V kategorii MINI 6+1 jsme měli za soupeře družstva: FK Hvězda Cheb, Bílina, TJ Slavoj Tachov, TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart, DHK Baník Most „A“ a DHK Baník Most „B“.
Po dobrých výkonech na předcházejícím turnaji Prague Handball Cup, jsme byli zvědaví, jak se holky vypořádají s dalším turnajem, během dvou víkendů a jestli dokáží na dobrou hru navázat. Zatím se to v letošní sezóně nedařilo.

Jak se později ukázalo, hned první zápas jsme narazili na pozdějšího vítěze Most „A“. I když jsme toto družstvo potkali letos poprvé a nevěděli co od nich čekat, tak mě strašně zklamal přístup holek, hra bez bojovnosti, nechuť střílet, nedůraz v obraně. Jedině Andy v bráně nás držela nad vodou a ušetřila nás od velké ostudy. I tak byl výsledek 0:5 velkým zklamáním. Musel jsem si hned po zápase s holkami dost důrazně promluvit, protože tímto zápasem zahodily veškerou snahu a výsledky z minulého týdne. Snad si to alespoň trošku uvědomily.

V dalším zápase proti Mostu „B“, totiž byl jejich přístup o 100% lepší!! V útoku byly aktivní, v obraně k soupeřkám včas přistupovaly a ve výborných výkonech pokračovala Andy. Nejlepší zápas v poli odehrála i Barča Bláhová, která z křídla hezky dvakrát vystřelila. Jedno to byl hezký gól a podruhé střela skončila na tyčce. Všechny holky hrály velmi dobře a výsledkem bylo jasné vítězství 6:0.

Nasazení nám vydrželo i v dalším zápase, kdy jsme nastoupili proti celku z Bíliny, která spolupracuje s Mostem a s házenou začínají. Ovšem už teď tam má některé šikovné hráčky a i dva kluky. Jak bojovností, úspěšnou střelbou a dobrou obranou jsme jim nedali šanci a jak Andy, tak ve druhém poločase Kristýna udržely čisté konto a výsledek byl 8:0! Při střelecké chuti byla hlavně Áďa, která dala 5 branek.

Příští utkání nás čekal další z favoritů turnaje a to domácí tým, který na velmi silně obsazeném turnaji u nás na Chodově, obsadil celkové druhé místo. I když mu chyběla nejlepší jeho střelkyně a hráčky Kynžvartu, přesto má celou řadu šikovných holek. I po tomto zápase jsem i přes prohru 3:6 musel holky pochválit. Minimálně v první polovině utkání jsme domácím byly zcela vyrovnaným soupeřem a to jsme s nimi v minulosti prohrávali i o 8 branek. Takže nám to dokázalo, že prohrát se dá i se vztyčenou hlavou a dá se hrát s každým. Jen to chce bojovat a udělat na hřišti maximum. Kaňkou na tomto zápase bylo zranění Máji Šujakové, která si hned útok potom co vstřelila na turnaji svoji první branku, při pádu zlomila obě kosti v zápěstí.

Utkání s Tachovem bylo klíčové v otázce postupu do nedělních bojů o medaile, kam postupovaly 4 nejlepší týmy po základní části. Navázali jsme na svoje dobré předchozí výkony a celý zápas jsme měli hru pod kontrolou. Holky si pomáhaly v obraně a v útoku se snažily o střelbu a hlavně si daly poradit. Z Andy v bráně byly soupeřky skoro zoufalé. Toto důležité utkání jsme zvládli a po výhře 7:3 jsme postoupili do boje o medaile, což bylo našim přáním.

Naše poslední utkání v základní části rozhodovalo už pouze o tom, jestli budeme třetí nebo čtvrté. Náš tradiční soupeř z Kynžvartu nám ovšem chtěl vrátit porážku z Tachova, kde jsme je v souboji o třetí místo porazili. Než jsme se probudili, tak jsme rázem prohrávali 3:0! Po důrazné promluvě při time-outu se holky probudily a začaly jsme konečně bránit jejich nejlepší hráčku, na kterou jsme se připravovali. Navíc Áďa byla opět při střelecké chuti a dokázala využít hezkých přihrávek od Klárky. Výsledkem bylo otočení skóre a výhra 8:4! Skončili jsme tak na 3. místě po základní části a v semifinále nás čekal opět domácí tým, který jen vinou horšího skóre skončil druhý.

Na semifinále jsme se dobře připravili a věděli jsme, že nemáme co ztratit. Mohli jsme jen překvapit. To se nám po celých 15 minut ze zápasu (hrálo se 1x20 minut) dařilo a pět minut před koncem utkání byl stav nerozhodný 2:2! Trochu jsme domácí tým znervóznili a musel se strachovat o výsledek. Pak bohužel z našich dvou chyb v obraně dokázaly vstřelit branku a v následném pokusu a závěrečnou snahu získat míč při osobní obraně, jsme obdrželi pátý gól a prohráli tak 2:5. Nutno říct, že soupeř byl přece jen trošku lepší, ale Andy v bráně opět čarovala. Opět jsem ale holky mohl i přes prohru s klidným svědomím pochválit, protože na tom hřišti nechaly všechno.

Na závěr nás čekal zápas s velkým „Z“. Všichni jsme toužili odvézt si z turnaje bronzové medaile a čekaly nás opět holky z Kynžvartu, na které jsme si věřili. Nevím, jestli holky byly na začátku nervózní nebo už unavené, ale úvod byl podobný tomu prvnímu utkání. Také díky dobré hře jejich střední spojky Kristýny Čučelové, která dokázala nejen střílet, ale i uvolnit volné spoluhráčky. Prohrávali jsme rázem 3:1 a nevypadalo to ve 12. minutě dobře. Po team time-outu jsme si řekli, že se musíme opět vrátit k naší bojovnosti a týmové hře a hlavně začít bránit a trochu Andy pomoci. I když se nám v tomto utkání nedařilo, tak holky někde našly poslední zbytky sil a opět nás střelecky držela Áďa, které se opět dařilo a která využila volného prostoru na pravé spojce, po přihrávkách od Klárky. Posledních 8 minut jsme navíc nedovolili soupeři vstřelit branku a po senzačním obratu jsme dokázali i se štěstím zvítězit 5:3 a medaile byla naše!!! Po celkovém průběhu turnaje to bylo zcela zasloužené.

Myslím, že jsme odehráli asi nejlepší turnaj v této sezóně, když jsme kromě úvodního zápasu všechny ostatní utkání bojovali a předváděli jsme dobré výkony. Navíc jsme navázali na předchozí turnaj, což je také určitě paráda. Dokázali jsme tak, že se snad posouváme svým herním projevem trochu dopředu a že mohou holky pomýšlet na slušnou příští sezónu, na kterou se začínáme připravovat právě na zbývajících turnajích a trénincích v tomto roce.

Chci také moc pogratulovat Andy Hlouškové, která byla na základě hlasování všech trenérů vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje a myslím, že zcela po právu. Už v druhém turnaji po sobě ukázala, že když se bude soustředit a pracovat na sobě, tak z ní může být velice dobrá brankářka. Ostatní trenéři nemohli věřit tomu, že se na pozici brankářky systematicky často nepřipravuje a ještě na minulém turnaji hrála i v poli.

Ocenění pro nejužitečnější hráčku družstva si odnesla Klárka Jandová, která už dlouhodobě ukazuje svůj přehled na hřišti a nasazení v tréninku a i holky se snad už pomalu učí těžit z jejich přihrávek. Určitě od ní očekáváme ale větší tah na branku a častější střelbu.

HOLKY DĚKUJEME!!

Jirka Blanický

Výsledky:
DHK Baník Most „A“ 0:5
DHK Baník Most „A“ 6:0
Bílina 8:0
HK Hvězda Cheb 3:6
TJ Slavoj Tachov 7:3
TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart 8:4
HK Hvězda Cheb 2:5 (semifinále)
TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart 5:3 (Utkání o 3. místo)


Sestava a branky: Hloušková – Bláhová 2, Nekardová 8, Válová 18, Karásková 6, Jandová 2, Smítková 1, Chrástková 1, Šujaková 1, Štěpánová, Lexová.Heslo:

HC Háje

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA HÁJE-JIŽNÍ MĚSTO, HANDBALLCLUB, pobočný spolek
IČ 629 38 045
U školky 586
149 00, Praha 4

e-mail:
vybor@hchaje.cz

hřiště:
Areál TJ Háje,
K Jezeru

GPS:
50.0365389N
14.5359419E

Kudy k nám?

klikněte na mapku...

HC Háje - mapka hřištěHC Háje - Facebook


Činnost finančně podporuje

Praha

Praha 11