Nábor probíhá průběžně

Pro informace o náboru klikni na plakát!

HC Háje - nábor podzim 2018

Fotogalerie v přípravě

Připravujeme pro vás
fotografie z našich akcí, zatím se můžete podívat do galerie minižákyní na Rajčeti.
aktuality přípravka mini
žákyně
mladší
žákyně
starší
žákyně
mladší
dorostenky
ženy oddíl

ZE SLAVIE SI MINKY TENTOKRÁT ODVEZLY JEN BRAMBORY

Po dvou týdnech od našeho prvního úspěchu v letošní sezoně, kdy jsme na domácím turnaji získali bronzové medaile, jsme v neděli 9.10. nastoupili k dalšímu turnaji, tentokrát na Slavii.

Turnaj měl téměř totožné obsazení, jen navíc místo našeho B týmu, se zúčastnilo šikovné družstvo hráček z Ivančic. S tímto družstvem jsme hráli naposled před necelým rokem a zaznamenalo velký výkonnostní skok. Dá se tedy říct, že turnaj měl ještě silnější obsazení než u nás.

K našemu prvnímu utkání jsme nastoupili proti velkému rivalovi ze Slavie, kterého jsme dokázali na domácím turnaji porazit, což se tomuto družstvu podařilo vůbec poprvé. Možná se projevil brzký začátek utkání, ale podmínky byly pro všechny stejné. Každopádně naše princezny úvod utkání hodně zaspaly a prohrávali jsme rázem 1:4. Proti kvalitnímu celku je těžké takové manko dohánět, ale naše holky ukázaly bojovné srdce a podařilo se skore vyrovnat na 8:8. Bohužel je to stálo poměrně dost sil a navíc jsme neproměnili celou řadu šancí. Proto jsme odešli ze hřiště s porážkou 8:11. Přesto zasloužily holky za většinu utkání pochvalu.

Ve druhém utkání nás čekaly šikovné holky z Pardubic, se kterými jsme chtěli navázat na výkon z domácího turnaje. Co víc, podařilo se nám první poločas tento výkon ještě zlepšit, holky plnily pokyny a dali jsme si pozor na jejich nejlepší střelkyni. Výborně chytala i Andy v bráně. Ve druhém poločase jsme sáhli k celé řadě střídání, včetně brankářky. I když Kristýna nahradila Andy velice dobře, tak naše obrana jí moc nepomohla a soupeřky postupně snižovaly náskok až na rozdíl dvou branek. Naštěstí jsme už do konce zápasu komplikace nedovolili a utkání jsme dovedli do vítězného konce 10:7.

Proti týmu Kobylis jsme si dali za cíl na Slavii uspět. Na domácím turnaji se nám to kvůli špatnému začátku nepovedlo, takže jsme jim měli co vracet.
K tomuto utkání přistoupily holky velice dobře a koncentrovaně. V celém utkání jsme vedli, měli jsme slušnou obranu a v útoku se dařilo střelecky zejména Terce Nekardové, která vstřelila rovnou 8 branek. Velmi dobře zachytala opět Andy. Ale hlavně jsme to utkání zvládli jako tým a holky si zasloužily velkou pochvalu. Díky tomuto vítězství (13:9) jsme věděli, že opět můžeme bojovat na tomto turnaji o medaile.

Čekal nás Písek, který opět ukazoval, že je o kousek výš, než ostatní týmy. Povzbuzením pro nás mohl být minulý zápas s nimi, kdy jsme sehráli slušné utkání. Bohužel jsme to nezopakovali a po katastrofálním začátku, kdy jsme prohrávali 0:3 a museli jsme si vzít timeout a důrazně holkám vysvětlit, že tak to nejde. Hra se zlepšila bohužel jen nepatrně. I přes to, že Písek poslal na hřiště druhou lajnu, tak jsme je nedokázali přehrát. Vrcholem bylo, když do branky přišla HRÁČKA, která navíc byla ještě menší jak naše nejmenší. Ale my jsme pro mě z nepochopitelného důvodu nestříleli a když už, tak pouze do tyčí. Stručně řečeno, se nám toto utkání vůbec nepovedlo a přes prohru o dvě branky (10:12), výsledek neodpovídal průběhu a mohli jsme si odnést i větší příděl.

Před posledním utkáním jsme věděli, že jsme stále ve hře o medaile, ale museli jsme porazit Ivančice a pravděpodobně i větším rozdílem. Bohužel jsme si v obraně vůbec nepomohli, hlavně spolupráce mezi naší levou spojkou a levým křídlem vázla. V útoku to tak špatné nebylo po většinu zápasu. Posledních 7 minut jsme si moc šancí ale nevytvořili, protože nám dělala problém pohyblivá, aktivní a agresivní obrana Ivančic. A i když nás zejména ve druhém poločase držela Andy hodně nad vodou, tak musím sportovně uznat, že soupeřky byly opravdu trochu lepší a vítězství 12:8 si zasloužily. Na holkách i byla vidět trochu i únava při posledním utkání.

V dalším utkání Slavie trochu překvapivě opět prohrála s Kobylkami, takže se ukázalo, že nám stačilo k bronzu i jakékoliv vítězství. Nakonec jsme měli stejně bodů jako Slavie, ale horší vzájemný zápas nás odsunul na čtvrté místo.

Již na druhém turnaji v řadě zaujala naše brankářka Andy Hloušková přítomné trenéry a byla opět vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje. Nutno podotknout, že tentokrát opravdu zaslouženě, protože ve všech utkáních nás podržela a byla to stará dobrá Andy z konce minulé sezóny. Nejlepší hráčkou našeho družstva byla vyhlášena Terka Nekardová, které se zejména střelecky dařilo, když zaznamenala celkem 18 branek. Svoji formu potvrdila také Áďa Válová s 19 brankami.

Až na nepovedené utkání s Pískem si holky zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení a turnaj nám také ukázal naše nedostatky, na kterých chceme na tréninku dále pracovat a to zejména na obranné činnosti, která je základ. Snad se zlepšení projeví už na příštím turnaji v Tachově, kde jedeme 28.-30.10. a kde obhajujeme naší první medaile z loňského roku.

Sestava a branky: Hloušková, Lexová - Nekardová 18, Válová 19, Jandová 7, Spurná 2, Kropelnická 1, Beroušková 1, Šujaková 1, Kuklová, Kollárová, Štěpánová.

Děkujeme za za podporu rodičům a za fotky naší dvorní fotografce Jitce Jandové.

https://photos.google.com/share/AF1QipM_cLfo9KFC1AtxHwWZHKnfI7Q-7mauhVyaUterhHon9k6S7sCzAKmXFb6Plg_2Kg?key=MEhwVVl4S3YyQTlDVENwYU1BNGR6amdsMFlfZmtB


Heslo:

HC Háje

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA HÁJE-JIŽNÍ MĚSTO, HANDBALLCLUB, pobočný spolek
IČ 629 38 045
U školky 586
149 00, Praha 4

e-mail:
vybor@hchaje.cz

hřiště:
Areál TJ Háje,
K Jezeru

GPS:
50.0365389N
14.5359419E

Kudy k nám?

klikněte na mapku...

HC Háje - mapka hřištěHC Háje - Facebook


Činnost finančně podporuje

Praha

Praha 11