Družstvo MINI vybojovalo na Tachovském dortíku ZLATO!!

O prodlouženém víkendu, který navazoval na podzimní prázdniny se družstvo MINI vydalo na turnaj do Tachova, kde před rokem vybojovalo svoje první medaile. Letošní rok jsme chtěli na tento úspěch navázat a minimálně obhájit loňský bronz. Tajně jsme ale doufali, že na tomto turnaji by mohla doba bronzová pro nás už konečně skončit.
Los byl pro nás těžký a hned první hrací den v pátek jsme věděli, že nás čekají na úvod dva největší soupeři. S holkami jsme si hned po příjezdu řekli, že pokud chceme uspět, budou tato utkání pro nás klíčová. Pořádně jsme se na to vyspali a k prvnímu utkání proti Kunovicím jsme nastoupili plní odhodlání.

V tomto utkání jsme podali pravděpodobně náš nejlepší výkon a zvítězili 7:4. V dalším utkání proti našemu tradičnímu rivalovi ze Strakonic jsme měli výborný začátek a vedli jsme 3:0! Postupně se utkání vyrovnávalo, ale náskok jsme si udrželi až do konce a zvítězili 6:5! Dva adepty na medaili jsme měli úspěšně za sebou. V dalších utkáních jsme porazili nejprve Kynžvart B 10:1, kdy v áčku dostaly velký prostor šikovné hráčky přípravky, kdy zejména Julča Báštěcká se dokázala prosadit hned čtyřmi brankami. Další hráčky si zahrály na postech, na kterých tak často nenastupují. V posledním utkání prvního hracího dne jsme porazily šikovné holky z DHC Plzeň A 7:3.

Po prvním dni jsme tedy měli bilanci ze 4 zápasů 4 výhry a 8 bodů do tabulky! Takový vstup do turnaje jsme ani nečekali, ale nasadili jsme si sami laťku hodně vysoko, kdy jsme se pasovali na největšího adepta na zlato. Snažili jsme se, aby holky zůstaly nohama na zemi a nic nepodcenily. Jen tak jsme mohli turnaj dotáhnout k našemu vysněnému cíli. Trenéra tento úspěšný vstup stál také splnění slibu a holky mu posprejovaly hlavu na zeleno.

Hned v sobotu ráno jsme dokázali odolat nepříjemné hře domácího Tachova a porazit je 8:5. Následně jsme po nevydařeném výkonu utrpěli vítězství proti Kynžvartu A 4:2. V posledním utkání druhého hracího dne jsme porazili Plzeň B 6:1, ale také tam chybělo větší nasazení. Postupně se projevovala na holkách únava a v neděli jsme se museli koncentrovat na poslední utkání. Sice jsme věděli, že už nám zlato nikdo nevezme, ale chtěli jsme turnaj zakončit vítězstvím, což se nám po výhře s Jindřichovým Hradcem 9:6 povedlo a po zisku 16 bodů za 8 vítězství z 8 utkání, jsme vybojovali naše vysněné ZLATÉ MEDAILE!!

Mimo hřiště jsme si turnaj také všichni užili, když pro holky pořadatelé připravili na páteční večer diskotéku a v sobotu večer měli pak program v bazénu. V sobotu jsme navíc končili už ve 3 hodiny, takže jsme využili volného času, ke společné procházce na nově otevřenou rozhlednu a vzhledem k hezkému počasí to byl opravdu krásný výhled.

Po příjezdu do Prahy si holky společně s družstvem přípravky snědly dort za první místo a připily si šampaňským, které pro nás přichystali rodiče.

Děkujeme všem hráčkám za jejich výkony a bojovnost, rodičům, kteří jeli s námi do Tachova za pomoc s odvozem věcí a fandění na místě a ostatním, že nás na dálku podpořili a v Praze přichystali milé přivítání.

Sestava a branky: Hloušková 2, Lexová - Válová 17, Nekardová 15, Jandová 5, Spurná 5, Báštěcká 4, Bláhová 3, Šujaková 3, Beroušková 2, Komínková, Kuklová, Kačerovská, Štěpánová.

Odkaz na fotogalerii turnaje: