Nábor probíhá průběžně

Pro informace o náboru klikni na plakát!

HC Háje - nábor podzim 2018

Fotogalerie v přípravě

Připravujeme pro vás
fotografie z našich akcí, zatím se můžete podívat do galerie minižákyní na Rajčeti.
aktuality přípravka mini
žákyně
mladší
žákyně
starší
žákyně
mladší
dorostenky
ženy oddíl

MINI PO EUFORII Z TACHOVA SPADLY ZPÁTKY DO BRAMBOR

Hned týden po našem úspěchu v Tachově jsme se zúčastnili tradičního turnaje MINI, Pramínek Cup v Pardubicích.

Ještě před našim prvním zápasem jsem holkám zdůraznil, že úspěch to byl hezký, ale zase se musíme vrátit zpátky na zem, protože jsme narazili opět na naše tradiční soupeře a nutno říct, že o chloupek lepší, než v Tachově. Takže pokud holky chtěly bojovat zase o medaile, musely k tomu přistoupit s maximálním nasazením. Turnaj byl postaven tak, že se hrálo ve 2 skupinách. Původně po 6 týmech, ale po odhlášení družstva Bělé pod Bezdězem, zůstalo v naší skupině jen 5 družstev. S tím, že v každé skupině byly 2 chlapecké nebo mixované týmy. Do finálové skupiny pak postupovaly vždy 3 družstva a výsledky se započítávaly.

Nejprve nás v prvním utkání čekal smíšený tým z Plzně, který jsme po slušném výkonu, v poklidu porazili 10:5 (5:2).

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti nejlepším klukům na turnaji, kteří hráli pěknou a rychlou házenou. Holky se s tímto stylem setkaly poprvé a v obraně vůbec nestíhaly. V útoku to tak špatné nebylo, ale přesto byla porážka 6:12 (3:5) zcela zasloužená, kdy jsme se dokázali s nimi držet jen první poločas.

V dalším utkání jsme narazili na našeho tradičního rivala z Pardubic. Věděli jsme o síle tohoto družstva, se kterým jsme se setkali letos už potřetí. V předcházejících měřením jsme jen dokázali porazit. V tomto utkání se rozhodovalo o postupu ze skupiny, protože bylo jasné, že kromě suverénních kluků z Velmezu se o další dvě postupová místa utkáme my, Pardubice a Slavia. Začátek utkání byl výborný a dokázali jsme rychle vést 3:0. Pak jsme zcela nepochopitelně přestali hrát a hlavně svými chybami jsme 4krát míč přihráli jejich nejlepší hráčce přímo do trháku. I na postavené obraně jsme si dlouho nedokázali s jejich levou spojkou poradit, i když holky měly jasné pokyny. Utkání tak bylo dramatické až do konce, bohužel zcela vlastními chybami, místo aby jsme to v poklidu dohrály. Už to vypadalo na remízu, kdy jsme neproměnili velkou šanci. Ještě v útoku míč vybojovala Áďa a dokázala 20 vteřin před koncem vstřelit rozhodující branku a zajistit nám tak výhru 7:6 (4:4) a tedy i jistý postup ze skupiny.

V posledním utkání nás čekala Slavia. Díky systému se nám případné vítězství započítalo do finálové skupiny. Utkání bylo velmi vyrovnané, bohužel zase vázla obrana hlavně ve středu, kdy i přes sílu slávistické střední spojky jsme ji nedokázali uhlídat. Ke konci zápasu se Slavia dostala do vedení a my v posledních vteřinách nastřelili jen tyčku a prohráli jsme tedy 5:6 (3:4). Navíc na 5 vstřelených branek prostě nemůžeme s tak kvalitním týmem vyhrávat zápasy. Ale to by se muselo na střelbě podílet více spojek, než jen jedna.

I když jsme si do finálové skupiny nepřinesly žádný bod, tak jsme věděli, že případná výhra s Kobylkami by nám zajistila medaili. Do našeho ranního utkání v neděli jsme vstoupili výborně, s nasazením a ujali jsme se vedení. V tomto utkání jsme měli nejlepší obranu ze všech utkání. Bohužel, ani to nám výsledkově nepomohlo. Nic nenasvědčovalo tomu, že by jsme utkání neměli zvládnout. Asi 5 minut před koncem jsme vedli 3:1 a Kobylky jsme k ničemu nepouštěli. Pak nastal ale zlom, kterému nerozumím dodnes. Měli jsme navíc výhodu sedmičky, kterou bohužel Terka neproměnila, ale nic se nestalo a jelo se dál. Bohužel hned při následujícím útoku Klárka nahrála Kobylkám přímo do ruky a ty to dokázaly potrestat. A když se to přesně jako přes kopírák opakovalo, tak najednou z toho byla remíza. Chyběly 2 minuty do konce utkání. Obě družstva vstřelila po jednom gólu (opět po naší nahrávce do trháku) a vypadalo to na remízu. My jsme pak měli jasnou šanci, kterou jsme neproměnili a z následného protiútoku jsme dostali úplně zbytečný gól z křídla. Společně se závěrečnou sirénou dokázala Terka vstřelit branku, ale protože házená není basket a mít musí přejít brankovou čáru, před sirénou, tak JSME SI utkání nepochopitelně prohráli 4:5 (2:0). Bylo tak rázem po nadějích na medaile.

K předposlednímu utkání jsme nastoupili proti dalšímu z tradičních soupeřů Písku, který jsme ani v loňské, ani v letošní sezóně nedokázali porazit. Začali jsme výborně a rázem jsme vedli 3:1. Poločas byl nakonec 4:4 a holky hrály dobře. Výsledek tohoto utkání už nic neřešil, tak dostaly rovnoměrně příležitost všechny holky z týmu. V poslední pětiminutovce se projevila větší zkušenost Písku a nakonec jsme prohráli 6:9(4:4), přesto holky zasloužily za toto utkání pochvalu.

K poslednímu utkání na turnaji jsme nastoupili proti klukům z Havlíčkova Brodu, kteří dokázali hrát vyrovnaný zápas s kluky z Velmezu a prohráli jen o jediný gól. Věděli jsme, že nás čeká hodně nepříjemný soupeř. Ale v posledním utkání jsme chtěli určitě zvítězit. Překvapivě nám tento soupeř nedělal problémy, protože nehrál rychle jako Velmez. Měli jsme na vše i víc času tedy a celý průběh utkání jsme měli pod kontrolou. Nutno říct, že holky ale podaly asi nejlepší výkon na turnaji. Zejména Áďa Válová začala konečně plnit to, co jsem po ní chtěl celý turnaj a navíc si dokázala vyhovět s Terkou Nekardovou. Nakonec jsme zvítězili jasně 9:5 (4:1).

Na turnaji se vyhlašovaly kategorie dívek a chlapců zvlášť, takže jsme v kategorii dívek obsadili už letos podruhé nepopulární čtvrté místo a v celkovém pořadí jsme byli pátí.

Nejlepší hráčkou našeho družstva byla vyhlášena Andy Hloušková, která nás v bráně svými zákroky držela opět nad vodou. Maličko slabou chvilku si vybrala pouze na konci zápasu se Slávií. Je potřeba tedy zapracovat na koncentraci až do konce zápasu.

Turnaj se bohužel nevydařil Klárce Jandové, jako naší střední spojce a i když Áďa Válová zahrála perfektně v posledním utkání, tak celkově to také moc povedené, zejména v důležitých utkání nebylo. Pak často byla střelba jen na Terce a to s kvalitními soupeři je málo. Určitě jsme ale podali velmi slušné výkony, možná často i lepší jak při vítězném turnaji v Tachově. Tato brambora je pro nás poučením a motivací k další tvrdší práci na tréninku, stejně jako tomu bylo po turnaji na Slavii, kdy jsme také byli čtvrtí.

Děkuji také za podporu a pomoc s dopravou rodičům, kteří nás téměř všichni v neděli přijeli podpořit a Jitka Jandová nám i něco nafotit.

Sestava a branky: Hloušková 1, Lexová - Nekardová 25, Válová 19, Bláhová 1, Beroušková 1, Jandová, Báštěcká, Kolárová, Kropelnická, Mandíková, Kuklová, Spurná.

Další fotky:

https://goo.gl/photos/E7bH3GCqZhxekNVL8

Heslo:

HC Háje

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA HÁJE-JIŽNÍ MĚSTO, HANDBALLCLUB, pobočný spolek
IČ 629 38 045
U školky 586
149 00, Praha 4

e-mail:
vybor@hchaje.cz

hřiště:
Areál TJ Háje,
K Jezeru

GPS:
50.0365389N
14.5359419E

Kudy k nám?

klikněte na mapku...

HC Háje - mapka hřištěHC Háje - Facebook


Činnost finančně podporuje

Praha

Praha 11