Představení nového družstva MINI „A“ na turnaji ve Vršovicích

Nově vytvořené družstvo MINI „A“ se představilo na svém prvním turnaji, které sehrálo 4.-6.9. , na Vršovice Handball Cupu. V konkurenci družstev Písku, Strakonic, Kobylis „A“ a Kobylis „B“, obsadilo konečné 4. místo a to pouze díky horšímu skóre, když jsme měli stejně bodů jako druhé Kobylisy „A“ a třetí Strakonice. Turnaj se hrál dvoukolovým systémem, takže jsme během tří dnů sehráli celkem 8 utkání, které byly pro naše mladé družstvo obrovskou školou. V pátek jsme sehráli naše úvodní utkání v turnaji, proti týmu Kobylis „B“a hned jsme vybojovali naše první společné vítězství. Další dva zápasy už nám bohužel nevyšly, když se začala v plné „kráse“ projevovat naše obrana, která v podstatě neexistovala. Prohráli jsme nejprve tedy s Pískem a pak také s týmem Kobylis „A“. Po slibném začátku jsme byli rádi, že první den byl už u konce. Holky toho měly také dost, protože nastoupily ke třem zápasům, během 3 hodin. Ani úvod druhého hracího dne nás nezastihl v ideálním rozpoložení a podlehli jsme i týmu ze Strakonic. Určitě nešla holkám odepřít bojovnost a v útoku se místy objevovaly i pěkné akce. Bohužel obrana nás srážela hodně dolů.
Že se blýská na lepší časy, naznačily odvety. Jako první to byl zápas proti Písku, kde jsme ve druhém vzájemném utkání a to hlavně ve druhém poločase naznačili, že by to mohlo jít i proti silnému soupeři. Holky chtěly hrát a bojovaly, co to jen šlo. Sice jsme s pozdějším vítězem prohráli, ale rozdíl 4 branek znamenal porážku se vztyčenou hlavou. Poslední sobotní zápas nás čekal proti celku Kobylisy „B“ a holky si myslely, že to asi půjde samo, když jsme je v prvním utkání porazili. Vrátily se opět k nedůsledné obraně a v útoku pohybem také hodně šetřily. I když jsme nakonec utrpěli vítězství, tak jsme lepší zápas sehrály určitě proti Písku, i když jsme prohráli.
I když jsme museli v neděli vstávat hodně brzo, protože jsme hráli už v 8:30, paradoxně holky na hřišti nespaly. Najednou běhaly, skákaly, střílely, v obraně se snažily, i když to bylo k ideálu ještě daleko. Ale prostě do toho daly všechno a světe div se. Proti týmu Kobylisy „A“ , se kterým jsme v prvním zápase prohráli o 9 branek, jsme vyhráli o gól!! Holky tímto zápasem udělaly radost nejen sobě, ale také nám trenérům a všem rodičům, kteří hlasitě fandili. V našem posledním utkání jsme chtěli dokázat, že předchozí vítězství nebylo náhodné a také soupeře ze Strakonic, se kterým jsme v sobotu prohráli o 7 branek, jsme dokázali po kvalitním výkonu porazit o branku. Následná děkovačka byla pro všechny odměnou a hezkou tečkou. I přes konečné 4. místo, díky horšímu skóre, nás naše nedělní výkony naplňují mírným optimismem, že když budou holky chtít a budou na sobě pracovat, že by to časem mohlo jít. Všichni víme, že nás čeká hodně práce a jak jsme měli možnost vidět, tak nejvíce v obraně. Ale chce to čas.
Individuálním oceněním se může doma pochlubit Terka Nekardová, která zejména v odvetné části turnaje hrála jako vyměněná a s celkovým součtem 24 branek si odnesla cenu pro nejlepší střelkyni kategorie MINI. V těsném závěsu ji následovala Áďa Válová, která dala 23 branek a získala ocenění pro nejlepší hráčku našeho družstva. Nejmladší hráčkou turnaje byla vyhlášena Julča Vondrová.

Naše výsledky:
Kobylisy „B“ 8:7
Písek 3:10
Kobylisy „A“ 6:15
Strakonice 3:10
Písek 4:8
Kobylisy „B“ 9:7
Kobylisy „A“ 11:10
Strakonice 10:9

Sestava a branky:
Bláhová, Hloušková, Šujaková – Nekardová 24, Válová 23, Jandová 7, Beroušková, Vondrová, Berková, Kropelnická, Lexová, Chrástková.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat všem rodičům a fanouškům za podporu, které si jak my trenéři, tak i holky moc vážíme.
Také moc děkujeme paní Jandové za pěkné fotky, které můžete vidět v následujícím odkazu.

Jirka Blanický