SEDM STATEČNÝCH VÍTĚZÍ V PLZNI.

I tak by se dal uvést turnaj, kterého se zúčastnilo družstvo minižaček, ale vše postupně. Turnaj byl určen pro holky narozené v roce 2010 a mladší, hrálo se na velké hřiště, ale pouze v 5 hráčkách v poli, tedy bez pivotů. Hra bez pivotů otevírá velký prostor pro hru 1 na 1 a právě to je v této kategorii to nejdůležitější. Postupně se holky utkaly s DHC Slavia Praha, HBC Strakonice, HC Milevsko a DHC Plzeň.
Ve všech zápasech jsme hrály vysunutou aktivní obranu s důrazem na přístup a tlak na hráčky s míčem, se snahou o zisk míčů a pokusy o rychlý přechod do útoku, tak jak to jen v této kategorii jde. V útoku byl kladen důraz uvolňování s míčem, na správné načasování náběhů a v případě pasivní obrany o střelbu ze střední a větší vzdálenosti. Snaha byla také o zabíhání křídel do prostoru za obranu.
Co se týče obranné fáze zaslouží holky absolutní pochvalu. Své úkoly si plnily na 100%, bojovaly o každý míč, a i když občas přišly přirozené drobné individuální chyby, tak byla vidět obrovská snaha je napravit a hlavně se z nich poučit. V útočné fázi šlo vidět velkou snahu všech hráček, kdy toto bylo odměněno tím, že každá z holek vstřelila minimálně 3 branky. Místy byl problém se střelbou z nepřipravených nebo nevhodných pozic, se střelbou přes hráčky, a asi už standardním trefováním soupeřovy brankářky ve středu brány. Dále se musí vyzdvihnout minimum technických chyb a ztracených míčů.
I přes výborné kolektivní pojetí hry, se musí vypíchnout výkon Barči Kohanové, která se poprvé postavila do branky na velkém turnaji, a přesto, že na tréninku toho moc neodchytala, měla úspěšnost zákroků fenomenálních 59%. Dále pak obrovský herní přehled a střeleckou efektivitu Lucky Klímové, která byla zároveň s 19 trefami nejlepší střelkyní týmu. Zvláštní pochvalu si také zaslouží Klárka Komárová, tedy jediná naše hráčka ročníku 2011, která s námi velkou házenou trénuje od konce srpna a její výkon šel s každou odehranou minutkou na hřišti nahoru a byl završen 3 vstřelenými brankami a 2 tyčkami z celkových 5 střel.

Výsledky:

HC Háje – DHC Slavia Praha 9:4 (4:1)
Pomalejší rozjezd do utkání, chvíli trvalo se dostat do správného herního rytmu.

HC Háje – HBC Strakonice 9:8 (4:5)
Extrémně bojovné utkání, zlepšená obrana ve druhém poločase a troška toho pověstného sportovního štěstíčka.

HC Háje – HC Milevsko 14:3 (6:3)
Nejlepší výkon v rámci turnaje, téměř bezchybná obrana a jediná technická chyba v útoku.

HC Háje – DHC Plzeň 20:7 (9:3)
Výrazně se projevila únava, v obraně už nebyl správný přístup, naopak v útoku množství jednoduchých gólů.

Sestava a branky:
Klímová 19, Blackmore 9, Uchytilová 9, Nývltová 7, Vykydalová 5, Komárová 3.
Chytala Kohanová, úspěnost zákroků 59%.