TACHOVSKÝ DORTÍK

MINI NA TACHOVSKÉM DORTÍKU BEROU 4.MÍSTO
O uplynulém víkendu sehrálo družstvo MINI první letošní výjezdní turnaj. Celkem 9 týmů, hrací doba 1x15 minut, 6 zápasů v sobotu, zbylé 2 zápasy v neděli. Úkoly pro holky byl shodné s předchozími turnaji, tedy vysunutá aktivní obrana s tlakem na hráčky s míčem a snaha o zisk míčů a rychlý přechod do útoku. V útoku pak na správné náběhy bez míče, tah přímo na branku a v případě pasivní obrany střelba ze střední a větší vzdálenosti. Celkově k turnaji lze říct, že v zápasech, ve kterých holky hrály proti rovnocenným nebo o fous lepším soupeřům, se jim podařilo opět udělat velký krok vpřed, který se zatím nepromítá do výsledků, ale do předvedené hry určitě ano. Velký rozdíl je stále v množství individuálních chyb, a hlavně v proměňování vyložených šancí, kde se stále projevuje méně zkušeností všech našich hráček.

Jednotlivé zápasy:

HC Háje – HC Milevsko 5:10
Vyrovnané a bojovné utkání, konečný výsledek je pro holky trošku krutý, v 11. minutě za stavu 4:5 neproměněný 7m hod, několik následných neproměněných šancí a technických chyb soupeř zkušeně trestal.

HC Háje – DHC Plzeň „A“ 3:9
Ustrašený vstup do utkání z naší strany, až kolem 5. minuty holky zjistily, že i s tou Plzní se dá normálně hrát. Výborný výkon soupeřovy gólmanky a obrany ve středu hřiště měly vliv na naše vynucené i nevynucené ztráty míče, které soupeř opět zkušeně trestal. Opět si holky ale potvrdily, že pokud se plní dané úkoly a vyvarujeme se zbytečným ztrátám, můžeme hrát opravdu s kýmkoliv. Jen to musíme udržet po celý zápas a ne pouze v náznacích.

HC Háje – DHK Pardubice 14:1
HC Háje – SVŠ Plzeň „B“ 12:1
HC Háje – DHC Plzeň „B“ 10:1

Hra proti výrazně mladším a méně zkušeným soupeřům. Díky stále praktikované vysunuté obraně spousta jednoduše získaných míčů a branek z protiútoků. Protočily jsme sestavu, holky si mohly vyzkoušet různé posty.

HC Háje – Slavoj Tachov 4:3
Poslední sobotní utkání. Těžké hodnocení, těžké utkání. Holky rozhodně nepředvedly ani svůj průměrný výkon. Přijaly jsme soupeřovo nižší nasazení ve hře, nechaly jsme se uspat, přestaly jsme střílet, nebojovaly jsme. V končící 12. minutě za stavu 3:0 výborný návrat do obrany od Lucky Klímové absolutně nepochopitelně rozhodčím (čtěte domácím trenérem) oceněno vyloučením, při stejné situaci si Lenka Pravdová v brance vybrala slabší chvíli a míč jí propadl mezi nohami. V následném oslabení znovu inkasujeme. Poté naštěstí odskakujeme na 4:2 a obdržená branka v posledních vteřinách již nic neřeší.
/Obvykle se hodnocení rozhodčích vyhýbám, jakožto člověk, který aktivně píská 11 let vím, že kolikrát i o metr jiná pozice způsobuje úplně rozdílný pohled na věc. Ale pokud opakovaně v průběhu zápasů domácího družstva s většinou soupeřů (tedy nejen v našem zápase) vidím jednoznačné tlačení svého družstva, místy absolutně nepochopitelná rozhodnutí, kterému se podivují i nezúčastnění trenéři s lety praxe, tak asi něco není v pořádku. Závěrem bych se chtěl omluvit všem zúčastněným za můj výbuch, i přes vše, co se na hřišti odehrávalo, si toto žádný trenér nesmí dovolit. /VŠ/
HC Háje – TJ Sokol Lázně Kynžvart 14:0
První nedělní zápas, hodnocení stejné jako ve trojici zápasů s jednoznačnými výsledky výše.

HC Háje – SVŠ Plzeň „A“ 4:9
Zápas o 3. místo a poslední zápas turnaje. Aniž bychom akcentovaly výsledek, tak holky si to již umí samy spočítat, a tak s tím musíme pracovat. Oproti zápasu s DHC hrajeme dobrou házenou od první minuty i když hned v prvním útoku nabízíme naší chybou soupeři branku z rychlého protiútoku, tak neskládáme zbraně. I přes to se nedaří proměňovat vyložené brankové šance včetně 7m hodů. V 8. minutě svítí na tabuli hororový výsledek 0:5. Konečně se nám začíná dařit proměňovat šance a v končící 11. minutě snižujeme na 4:6. Jenže tím končíme. Opět několik nevynucených ztrát míče a neproměněných šancí v kombinaci s naším vyloučením soupeř nekompromisně trestá. I přes záplavu slz na naší straně, hodnotíme utkání jako jedno z nejpovedenějších v sezóně, holky stále sbírají chybějící zkušenosti a tyto zápasy je posouvají daleko více než jednoznačné výhry, ke kterým se v průběhu turnaje dostaly.
Sestava a branky:
Klímová 15, Komínková 12, Ernestová 12, Bláhová 11, Blackmore 7, Nývltová 3, Rysová 3, Vykydalová 2, Dolanská 1.
Chytaly Dolanská 33% a Pravdová 52%. Nutno podotknout, že Léňa Pravdová odchytala kompletně zápasy proti slabší soupeřům, jinak měla úspěšnost zákroků kolem 28%, kdy obzvlášť proti Tachovu podala výborný výkon.
Nejlepší hráčkou trenéry ostatních týmů byla vyhlášena Áďa Komínková.