PRAMÍNEK CUP

PARDUBICKÁ ZKOUŠKA
O uplynulém víkendu 16.-17.11.2019 se družstvo MINI zúčastnilo tradičního turnaje Pramínek cup v Pardubicích. Celkem 10 družstev bylo rozděleno do pětičlenných skupin s hracím systémem každý s každým, kdy se zápasy ve skupině odehrály během soboty s časovou dotací 2x11 minut. V neděli pak byly na programu skupiny o umístnění, kam se přenášely výsledky ze základních skupin a to o 1.-4. místo, 5.-8. místo a o 9.-10. místo a to s minutáží 1x17 minut.

Zajímavým rozlosováním nám byla přisouzena velmi těžká skupina, ve které se holky postupně utkaly s družstvy z Velkého Meziříčí, Milevska, Pražské Slavia „A“ a Ivančic. V této těžké konkurenci se holkám povedlo uhrát pouhé dva body s Velkým Meziříčím a tedy nás na neděli čekal boj o 5.-8. místo, kam společně s námi šla děvčata z Ivančic, z druhé skupiny pak družstva Astry Praha a pořádajících Pardubic. Nedělní zápasy s oběma týmy z druhé skupiny dopadly vítězně pro nás, a tak holky braly celkové 6. místo.

Celkově turnaj kromě jednotlivých světlých okamžiků hodnotíme jako nepovedený. Nepodařilo se nám navázat na poměrně povedené výkony z předchozích turnajů, kdy jsme byli schopni konkurovat i týmům, které jsou na své cestě o krůček dva dále. Stejně proti týmům, které jsou na tom stejně jako my, se nám nedařilo téměř nic, a to zvlášť v útočné fázi.

Celkově ke hře, v obraně podávají holky stabilní výkony, učí se poměrně dobře ze svých chyb a lze tu pozorovat dobrý progres. V brance nás tentokrát moc nepodržely brankářky. I přes to, že holky v brance moc zkušeností nemají, množství zbytečných branek z velké vzdálenosti a z křídel bylo tentokrát velké. Co nás aktuálně nejvíc trápí, je útočná fáze. Začíná to u zbytečné upracovanosti, na každou střelu a branku se strašně moc nadřeme. Hře chybí lehkost, vše se snažíme vyřešit akcemi 1v1, což ale bez správných náběhů a přihrávek jde velmi těžko. Když už se do nějaké slibnější šance nebo k hezké střelecké pozici dostaneme, tak dobrou polovinu z nich neproměníme. Tečku všemu dávají technické chyby, kdy špatnými přihrávkami nebo driblinkem před protihráči dáváme možnost vyniknout soupeřům.

Jednotlivé zápasy a výsledky (ZS – základní skupina, SU – skupina o umístění):
(ZS) HC Háje – Sokol Velké Meziříčí 11:7 (7:3)
Pro nás neznámý soupeř. Od hráček v poli povedený zápas, obrana pracovala tak, jak měla, v útoku také solidní výkon. Absolutně nepovedený zápas ze strany obou brankářek, 5-6 gólů bylo úplně zbytečných a z nekoncentrovanosti.
(ZS) HC Háje – HC Milevsko 4:10 (1:6)
Opakovaně máme problém vypořádat se se zasunutou obranou soupeře, který brání na brankovišti. Do toho výborně chytající soupeřova brankářka je pro nás kombinace, na kterou zatím nenacházíme vhodnou odpověď.
(ZS) HC Háje – DHC Slavia Praha „A“ 1:11 (0:6)
Extrémní množství technických chyb (9) a pouhé tři střely na branku v prvním poločase. Soupeř velmi efektivní z protiútoků. V druhém poločase zlepšená střelba, avšak s mizernou úspěšností, která nám na sebevědomí vůbec nepřidávala.
(ZS) HC Háje – HK Ivančice 7:11 (4:7)
Poslední zápas dne proti srovnatelně silnému soupeři. Srážely nás opět zbytečné technické chyby. Když se nám povedlo dobrou obranou získat míč, tak se nám ho přihrávkou na krátko obratem povedlo ztratit. Opět neproměňování jasných šancí.
(SÚ) HC Háje – Astra Praha 8:3
Jelikož bylo po předchozím dnu zapotřebí něco změnit, dostaly holky jednoduchý pokyn – za každou chybu, pokud není napravená v obraně ziskem míče, následuje střídání. Světe div se, za celé utkání těchto chyb bylo pouze 5. I když soupeř byl o něco slabší, tak šlo vidět, že holky se na hru začaly plně soustředit a hra najednou vypadala úplně jinak.
(SÚ) HC Háje – DHK Pardubice 5:3
V posledním zápase se ukázala dvousečnost každého podobného pokynu, jako byl dán v předchozím zápase a platil i do tohoto. Holky ze strachu z chyb přestaly chodit do náběhů a přestaly se pokoušet o individuální akce a střelbu. Zápas to poznamenalo ve sníženém tempu hry zvlášť z naší strany, ale účel, který byl sledován pokynem byl splněn, technických chyb bylo minimum.
Sestava a branky:
Ernestová 11, Blackmore 7, Bláhová 6, Klímová 6, Komínková 2, Nývltová 2, Zálešáková 2, Balšánková, Dolanská. Chytaly Veselá s úspěšností 52% a Nepožitková s úspěšností 42%.

Nejlepší hráčkou týmu byla vyhlášena Ella Blackmore.