STŘÍBRNÝ VSTUP DO ROKU 2020

V sobotu 11.1. vstoupila do ruku 2020 na turnaji MINI Vajgar Cup v Jindřichově Hradci hned dvě družstva mini. Bohužel se z různých důvodů turnaje zúčastnilo pouze 16 hráček, a tak jsme neúmyslně měli z turnaje částečnou kondiční přípravu. Družstva byla pojmenována zelení a bílí, družstvo zelených tvořily zkušenější hráčky, družstvo bílých pak hráčky a jeden hráč mladší, či méně zkušení. Na turnaji se střetlo celkem 6 družstev, tři týmy silnější – Milevsko A, Jindřichův Hradec a naše zelený tým, a tři týmy méně zkušené – Sokol Vršovice, Milevsko B a náš bílý tým. Podle toho také vypadal průběh většiny zápasů.

Co se týče zeleného týmu, v obranné fázi jsme se pokusili zužitkovat zkušeností a návyků z podzimní části sezóny. Střídání obranných systémů 1-2-3 a 6-0 s aktivním přístupem nebylo ještě zdaleka dokonalé. Co se týče systému 1-2-3, který hrajeme celou sezónu, stále je na čem pracovat ale chyby se postupně daří odstraňovat. Naopak, co se týče 6-0, šlo vidět žádoucí návyky, tedy i přes zataženou obranu snaha o zisk míče a aktivní tlak na hráčku s míčem. Místy nám ale chyběl ten tolik důležitý správný přístup. V útočné fázi pak byl důraz na správný rozhodovací proces, kdy jít do akce 1 na 1, a kdy je lepší posunout míč dále. V tom máme stále poměrně velké rezervy, které se projevují obzvlášť v zápasech s kvalitnějšími týmy. Pochválit se musí naopak střelecká aktivita ze všech postů, snaha o záběhy a jejich aktivní využívání.

Bílý tým měl o poznání jednodušší úkoly. V obraně byl celou hrací dobu kladen důraz na správný přístup k soupeři s míčem z vysunuté obrany a snahu o zisk míče. V útoku pak na správné postavení zvláště u krajních spojek, které to neustále táhne ke středu hřiště. Dále pak na uvolňování 1 na 1 a přehled ve hře, tak aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám míčů.

Jednotlivé zápasy:
HÁJE B. – HÁJE Z 2:14 (1:6) Turnaj zahájený vzájemným zápasem našich družstev v tréninkovém tempu.

HÁJE B. – Sokol Vršovice 3:4 (2:1) Bojovný zápas, kdy se holky nezalekly větších soupeřů a po celou dobu mu byly více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel poslední gól soupeře padl z posledního stříleného 9m hodu.

HÁJE Z. – Milevsko A 9:13 (4:7) Známý soupeř, dobrý výkon, stejný výsledek. Poprvé v sezóně jsme vyzkoušely zataženou obranu s aktivním přístupem. Poté ve druhém poločase změna tempa hry vytažením obrany na pro nás klasickou 1-2-3, se kterým měl soupeř trošku problém. Škoda neproměněných jednoznačných příležitostí na 6m, kde nás stále trápí soupeřova výborná gólmanka. Výborný zápas od Elly BLACKMORE a Ádi KOMÍNKOVÉ.

HÁJE B. – Jindřichův Hradec 2:7 (1:4) Od mladšího týmu opět odbojovaný zápas, dobrá obrana, v útoku pak velké množství ztrát, kdy si holky nepohlídaly odehrávání míče a zkušenější soupeř nám sbíral míče.

HÁJE Z. – Sokol Vršovice 18:0 (11:0) Jednoznačný zápas v tréninkovém tempu, soupeř si s naší vysunutou obranou absolutně nevěděl rady. V útoku pak množství přihrávek do záběhů a pivota, množství jednoduchých gólů.

HÁJE Z. – Jindřichův Hradec 6:5 (2:3) Soupeř nás trošku překvapil přesunem nejlepších hráčů ze středu na levou stranu (naší pravou), do toho se místy prezentoval až surovou hrou, kterou rozhodčí ponechal bez trestů. Opět jsme vyzkoušely kombinaci vysunuté a zasunuté obrany se střídavými úspěchy. V útoku pak zbytečné množství ztrát míče a pomalý přechod z obrany do útoku. I přes to bojovný výkon a výborný výkon Emy NEPOŽITKOVÉ v bráně umožnil, že z poslední střílené devítky Barča BLÁHOVÁ překlopila krásnou střelou do levého rohu branky výsledek utkání na naší stranu.

HÁJE B. – Milevsko B 8:1 (4:0) I naše nejmenší družstvo se po výborném výkonu dočkalo výhry, kdy si družstvo soupeře absolutně nevědělo rady s naší vysunutou a po celý zápas koncentrovanou obranou. V útoku individuálními akcemi zazářily Anička ZIMOVÁ a Nelča BALŠÁNOVÁ, v obraně pak podala výborný výkon Natka NÝVLTOVÁ.

HÁJE Z. – Milevsko B 17:2 (7:2) Ze začátku trošku podceněný zápas, postupně pak zlepšená koncentrace a jednoznačný výsledek.

HÁJE B. – Milevsko A 1:15 (1:7) Znatelná únava na naší straně a nejsilnější soupeř na turnaji. I přesto a jednoznačný výsledek, to holky nezabalily a snažily se po celý zápas.

SESTAVY:

HÁJE ZELENÉ: Ernestová A. 21, Komínková A. 13, Rysová A. 8, Blackmore E. 7, Klímová L. 7, Zálešáková V. 5, Bláhová B. 3, chytala Nepožitková E. 68%

HÁJE BÍLÉ: Balšánková N. 6, Zimová A. 5, Chramostová A. 1, Kohanová B. 1, Nývltová N. 1, Kohan O., Valášková M., Veselá E.,

Chytaly: Veselá E. 80%, Kohanová B. 44%, Balšánková N. 22%