fotografie z našich akcí, zatím se můžete podívat do galerie minižákyní na Rajčeti.
mladší a starší
dorostenky
ženy oddíl

BRAMBOROVÉ UMÍSTNĚNÍ Z VELKÉ NAD VELIČKOU

O uplynulém víkendu se hned dvě družstva mini zúčastnila tradičního turnaje ve Velké nad Veličkou, nazvaný „O Horňácký pohár“. Vzhledem k velké marodce, která postihla nejen naše družstvo, nás doplnily čtyři hráčky z Astry Praha a jedna hráčka ze Sokola Kobylisy. Družstva byla nazvána po vzor mladších žaček zelený a bílý, kdy pod zelenými se skrývali naše zkušenější hráčky doplněné o hráčku z Kobylis, pod družstvem bílých pak hráčky mladší či méně zkušené, doplněné o hráčky z Astry. Turnaj se hrál na dvě sedmičlenné skupiny, kdy 1.-3. družstvo z každé skupiny postupuje do nadstavbové skupiny o 1.-6. místo, družstva ze 4. a 5. místa si zajistila účast ve skupině o 7.-10. místo, a družstva na 6. a 7. místě ve skupině hrála o umístění na 11.-14. místě. Zápasy ze skupiny s postupujícími soupeři se přenášely do nadstavbových skupin. Minutáž byla pořadatelem určena na 2 x 12 minut.

Co se týče předvedené hry, zelené družstvo odehrálo asi nejlepších turnaj sezóny. Po většinu turnaje holky zdobila velmi tvrdá obrana, ale povětšinou v rámci duchu fair-play. V útoku se stále potýkáme s množstvím zbytečných technických chyb, spousta práce nás pořád čeká na rozhodovacím procesu, kdy odehrát míč, a kdy se snažit individuálně prosadit. V rámci turnaje se nám po více či méně povedených zápasech podařilo obsadit 1. místo ve skupině, a to bez ztráty jediného bodu. V následujících bojích s týmy z druhé skupiny se holkám povedlo odehrát pouze jediný bod po třech absolutně rozdílných zápasech, který v součtu z předchozími vítězstvími ze skupiny stačil na konečné 4. místo.

Od bílého družstva se očekávala chuť do hry nehledě na výsledky, snaha o individuální akce, zvláště zapojit do hry věci z tréninkových jednotek. A toto vše se vůči starším soupeřům dařilo na výbornou. Holky i přes znatelný fyzický nepoměr nedaly svou kůži lacino, a dvě uhraná vítězství v základní skupině rozhodla o tom, že se účastnily bojů o 7.-10. místo. Ve skupině o umístnění se již holkám nepodařilo bodovat, a tak z toho bylo krásné konečné 10. místo.

V rámci celého turnaje, šlo na všech hráčkách vidět velký zápal do hry, snahu zlepšovat se, bojovat pro tým, a bez nadsázky dýchat na hřišti jedna pro druhou. V naší hře jde ať už u starších holek, nebo u holek co se s vekou házenou teprve otrkávají, vidět posun s každou odehranou minutou, každým gólem, i každou přirozenou chybou. Všechny holky odehrály výborný turnaj, nebál bych se říci, doposud nejlepší turnaj v sezóně.
Jednotlivé zápasy a výsledky:
HC Háje Bílý – Velká nad Veličkou 3:16 (0:9)
První zápas hned s jedním z favoritů turnaje a pořádajícím oddílem. Těžký zápas, ve kterém se holky i trenéři s seznamovali s novými spoluhráčkami. Po poločase, kdy soupeř nasadil hráče ze střídačky se poměr sil na hřišti trošku vyrovnal, ale i tak soupeř držel utkání pevně ve své moci.
HC Háje Zelený – DDM Strážnice 9:7 (4:4)
Nervózní začátek proti dosud neznámému soupeři, zbytečné množství technických chyb (8) v prvním poločase. Ve druhém poločase pak zlepšení, co se týče technických chyb (4), zlepšený výkon v obraně a zlepšená střelba, které dohromady vedly k vítěznému konci.
HC Háje Bílý – Sokol Poruba 12:6 (6:4)
První velké překvapení turnaje, zápas jak se říká odježděný po zadku, výborná obrana, velká úspěšnost střelby (60%) a dobrý výkon v brance. Samozřejmě výborný týmový výkon, o branky se postaralo celkem 7 hráček, kdy žádná nevstřelila více než dvě branky. Obrovské pozitivum, které bylo vidět v průběhu celého turnaje, žádná z našich mladších hráček se nebojí jít do akcí jedna na jednu, pokud k tomu mají prostor a soupeře na své fyzické a výkonnostní úrovni.
HC Háje Zelený – Duslo Šala A 8:5 (5:5)
Družstva Šaly měla prohozená družstva A a B. Poprvé v sezóně se nám (/holkám) podařilo, aby se holky přes nepříznivý vývoj zápasu nesložily (8. minuta 1:3). Díky velkému množství technických chyb jsme do té doby vystřelily na branku soupeře pouze dvakrát. Holky se dokázaly zvednout a do konce poločasu nechybovaly už ani jednou, a srovnaly po velmi hezkých kombinačních akcích na poločasových 5:5. Bohužel v druhém poločase se nepodařilo navázat na konec poločasu prvního, rozdíl byl ale v tom, že veškeré chyby, které se v útoku občas stávají, holky poctivě odmakaly v obraně. V kombinaci s výborným výkonem Emči NEPOŽITKOVÉ v brance soupeř ve druhém poločase nevstřelil ani jednu branku.
HC Háje Bílý – DHC Slavia Praha A 1:17 (1:8)
Další zápas proti jednomu z favoritů turnaje. Výkonnostní rozdíl velký, holky se soupeře sice nezalekly, ale i tak to nestačilo. Ani v jednom z těchto zápasů nešlo o výsledek, hra samotná nebyla špatná.
HC Háje Zelený – DHC Slavia Praha B 6:1 (4:0)
Poslední páteční zápas. Jediný výjimka ve výše uvedeném bojovném a týmovém duchu. Z naší strany doopravdy příšerný zápas, nikdo nechtěl střílet, nikdo nechtěl dávat góly, nikdo nechtěl hrát. V obraně velmi laxní přístup, bez snahy o získání míče. Po zápase velmi důrazný pohovor od trenérů.
HC Háje Bílý – Junior Zlín 4:3 (1:2)
Pohádkový sobotní start. Soupeřky o hlavu větší, o 10 kilo těžší a přesto, se nedokázaly přes naši obranu výrazněji prosadit. Možná to je už trošku klišé, které se ještě několikrát zopakuje, ale obrana je to, co nás zdobilo celý turnaj, i když kromě základních věcí s menšími holkami obranu cíleně netrénujeme. Po zápase ukáplo i několik slziček štěstí, ale toto jsou přesně ty zápasy, které nás posouvají nejvíce.
HC Háje Zelený – HK Ivančice 11:7 (7:3)
Další parádní zápas. V průběhu sezóny jsme již odehrály několik zápasů, vždy se více či méně špatným výsledkem pro nás. Konečně si holky do puntíku splnily své povinnosti v obraně, do toho přidaly velkou efektivitu střelby, se kterou máme dlouhodobě problémy, a vznikl z toho jeden z nejlepších zápasů sezóny. Když se nám vše sejde, jsou holky schopné hrát vyrovnaný zápas s každým soupeřem. Což nám, v dalších zápasech ukázaly.
HC Háje Bílý – Malacky Rohožník 4:12 (1:8)
Rychlostně a silově holky nestačily na soupeřovy spojky, ale to vzhledem k věkovému rozdílu je přirozené. Poté, co soupeř prostřídal se hra vyrovnala. Trošku už nám také začaly docházet fyzické síly. Hezký zápas.
HC Háje Zelený – Družstevnik Topoľniky 16:1 (6:1)
Soupeř se zajímavými výsledky v průběhu turnaje. Holky už umějí číst tabulky na turnajích, takže do zápasu vstoupily s trošku přehnaným respektem, který ale nebyl na místě. Po oťukávací první polovině, holky v druhé polovině soupeře převálcovaly kombinací rychlých protiútoků po ziscích míče a jednoduchých gólech z proskoků.
HC Háje Bílý – Duslo Šala B 1:12 (0:11)
Silnější družstvo soupeře, který se podobně jako my snaží praktikovat vysunutou obranu, byl absolutně nad naše síly. V útoku nepoměr snad ve všech měřitelných kategoriích, ale i tak to holky nezabalily a poté, co soupeř prostřídal do druhého poločasu, holky opětovně ukázaly, že když hrají se sobě rovnými, tak dokážou potrápit soupeře i v rozhodnutém zápase.
HC Háje Zelený – Slavia Sereď 10:4 (5:1)
Poslední zápas skupiny, soupeř do té doby stejně jako my bez ztráty bodu, takže o první místo. Ale hlavně zápas o pauzu mezi zápasy, protože ihned po tomto zápase se rozehrály zápasy skupiny o 1.-6. místo. Poražený ze zápasu by ihned po jednozápasové pauze, vítěz pak dostal pauzu o jeden zápas delší. Nejen toto posloužilo s přibývající únavou jako výborná motivace. Co se týče soupeř, tak u toho hrála pouze jedna hráčka na střední spojce. Tuto hráčku, která víceméně sama uhrála zápasy svého týmu se nám povedlo uhlídat a týmovým výkonem v útoku pak překlopit zápas na naší stranu.
HC Háje Zelený – Velká nad Veličkou 5:5 (3:4)
Poslední zápas soboty. Už se jelo o umístnění, jak byl řečeno výše, holky už umějí číst tabulky a spočítat si své šance na dobré umístnění. Poslední zápas se stejným soupeřem jsme ztratily 3:12, to si holky také pamatovaly. I přes ne úplně povedený vstup do zápasu se holky rvaly o každý míč a opakovaně donutily soupeře k chybám, které u něj nejsou úplně obvyklé. V kombinaci s absolutním minimem technických chyb (5) za celý zápas, excelentním týmovým výkonem, výborným individuálním výkonem v obraně od Anči RYSOVÉ, která absolutně odmázla nejlepší hráčku soupeře, chladnokrevností Ádi KOMÍNKOVÉ pří zahrávání sedmiček a drzostí Lucky KLÍMOVÉ, která ze země z 9m vymetla pravý roh branky, se zrodil asi nejlepší zápas současné sezóny. Konec zápasu ovlivnil z naší strany hodně neférový zákrok, který zaváněl červenou kartou a 7m hodem v posledních 30s zápasu, který rozhodčí ponechala bez trestu. Rozhodně holky těmto zákrokům cíleně neučíme, nechceme, aby je dělaly, ale celá věc vyplynula ze hry a atmosféry v hale.
HC Háje Bílý – DDM Strážnice 4:11 (1:7)
Stejný průběh zápasu jako v přechozích zápasech. Nejprve jasná dominance soupeře, poté co se výškové a váhové poměry na hřišti srovnaly, jsme hrály vyrovnaný zápas.
HC Háje Zelený – DHC Slavia Praha A 1:12 (0:7)
Množství technických chyb, přehnaný respekt k soupeři. Soupeř byl po většinu zápasu výrazně lepší, holky byly nekoncentrované, spousta chyb v obraně i útoku, v prvním poločase se holkám vyloženě nechtělo udělat chybu a vůbec se nesnažily jít do střelby. Ve druhém poločase mírné zlepšení, trošku smůly s několika nastřelenými tyčemi. I když výsledek vypadá strašně, tak se z naší strany rozhodně nejednalo o špatný zápas, po celou dobu se holky snažily i přes množství individuálních chyb bojovat.
HC Háje Bílý – Duslo Šala A 2:9 (1:5)
I přes velkou únavu holky vstoupily holky do zápasu s odhodláním a bojovností. V útoku nám proti vysunuté obraně soupeře moc nešlo, ale na druhé straně hřiště to bylo stejné, a tak po 8 odehraných minutách svítil na tabuli stav 0:0. Poté se více a více projevovala naše únava, chyb přibývalo, ale i tak se jednalo o velmi hezký zápas.
HC Háje Zelený – Duslo Šala B 5:10 (3:3)
Poslední zápas turnaje. Holky věděly, že hrají o medaile. Soupeř hrál o první místo. Většinu zápasu holky odmakaly v obraně, v útoku se ale holky trápily. Většina střelby šla z křídel, ze 6m s holky neprosadily ani jednou. Ani ze 7m hodů se nám nedařilo, zde nás vyloženě vychytala výborná soupeřova brankářka, která cíleně nabízela pravou stranu své branky, kam se holky nechaly zlákat a následně byly vychytány. V konci zápasu nám vyloženě došly fyzické síly, nedařilo se nám získávat míče, dělaly se chyby, občas velmi hloupé, které nás stály góly, na které jsme se strašně nadřely. Celkově ale holky za tento zápas zaslouží pochvalu za nasazení, méně pak za to, že jim chybí snaha, aby každá jedna z nich chtěla zápas rozhodnout a nebála se vystřelit.