HC Háje - nábor 2020

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ MINI A PŘÍPRAVKA DOBŘÍV

Každý sport před nadcházející sezónou potřebuje správnou a kvalitní přípravu, proto ani házená není výjimkou. I když se prázdniny pomaličku blíží ke konci, pro nás sezóna 2020/2021 odstartovala s velkou parádou minulou neděli 16. 8. 2020 v blízkosti krásné přírody ve městě Dobřív nedaleko Rokycan.

Jako každý rok máme fáze rozděleny na dvě hlavní části, v prvním týdnu je především kondiční příprava a v druhém týdnu se už děti budou pomalu dostávat k herním situacím a osvojovat si práci s míčem. To přece nebudeme předbíhat, pojďme si shrnout náš minulý týden.

Hlavním úkolem tohoto týdne, jak jsem psala výše bylo děti připravit "kondičně", po stránce rychlostní, vytrvalostní, silové a nejdůležitější koordinace.

Neděle byla pro všechny "rozjezdová", první tréninková fáze se nesla v duchu her a večerní program se byl představen. Letošní soustředění se linulo tématem MINI MASTERCHEF.

Dny byly složené z každodenní ranní rozcvičky k napumpování organismu. A co by to bylo za soustředění bez dobré snídaně na posílení náročného dne? Snídaně byla formou bufetu, kde si každý mohl vybrat na co měl chuť. Když bylo všechno strávené, přišla první tréninková fáze dne, kde jsme byli na hřišti, které se nacházelo pár desítek metrů od naší ubikace a začaly se rozjíždět bomby. Po dvou hodinách intenzivní práce, přišel zasloužený oběd a polední klid. Druhá fáze byla velmi podobná jako ranní, navazovala na atletickou průpravu ve formě abecedy, různých poskoků, přeskoků a základních prvků, které všichni hravě zvládli. Nesměli chybět spousta her, silových kde si každý poměřoval svého "vnitřního bivoje" a rychlostních, kde každý zaběhl rychlejší čas než uznávaný sprinter Bolt.

Večery byly odpočinkové a naučné i pro ostřílené kuchaříky. Děti se naučily upéct krok po kroku domácí kváskový chléb, pomazánky mnoha chutí a barev a v neposlední řadě dezerty, za které se nestyděl ani zkušený michelinský kuchař. Poslední den se konala večerní bojovka, kde děti zvládly překonat své strachy.

Velké poděkování patří dětem za celý odpracovaný týden, skvělého nasazení, zápalu a přístupu. Chtěli bychom moc poděkovat za celý tým paní Šmídové ze Strašic, která nás s otevřenou náručí umožnila jízdu na koni. Moc se těšíme na příměstské soustředěné v Praze, kdy už přijde na řadu MÍČ!