HC Háje - nábor 2020

ZLATÝ VSTUP DO SEZÓNY PRO MINIŽAČKY

Svůj první „ostrý“ soutěžní turnaj v nové sezóně mají za sebou i naše minižačky. A vstup do sezóny to byl vskutku vyvedený. V dalo by se říci mrazivém ránu neděle 27.9.2020 se na naše hřiště sjelo celkem 6 týmů, mimo našeho týmu přijely dva týmy pražské Slavie, další tým byl ze severu Prahy z Kobylis, z jižních Čech pak účastníky doplnily týmy Milevska a Písku. Naše holky v celkem pěti zápasech zaváhaly pouze jednou, a to proti družstvu DHC Slavia Praha, které bylo složené z převážně starších holek, než je kategorie minižactva, a tak toto družstvo hrálo mimo soutěž. Na konci tedy z toho byla ona krásná zlatá medaile.

Všechny naše odehrané zápasy měly jednu společnou věc, a tou je bojovnost. Protože tam, kde nestačila technika a rychlost, se kterými na tom holky nejsou vůbec špatně, tak tam jim pomohla vůle sebrat každý možný míč, když to bylo zapotřebí, tak i klidně v pozici v kleče či leže. Mimo to mají holky tah dopředu, snažíme se s nimi hrát rychlou házenou, s přiměřenou mírou agresivity a rizika, ze kterých nám občas vyplývají technické chyby nebo nedorazy v obraně. Ale právě tyto chybičky dokážou holky napravit svojí bojovností a správným nasazením. Herně máme stále co zlepšovat, ať co se týče správných náběhů na všech postech, nebo co se týče správného přístupu v obraně. A i když se ne všem hráčkám podařilo vstřelit branku, tak většina z nich se o to v průběhu turnaje pokusila. A jak se říká, kdo nevystřelí, nedá gól.

JEDNOTLIVÉ ZÁPASY A VÝSLEDKY

HC Háje Praha – DHC Slavia Praha A 6:2 (1:1)
V prvním zápase celého turnaje se za venkovní teploty kolem 5°C holky utkaly s týmem DHC Slavia Praha. A jako by teplota měla vliv na průběh utkání. Vlastně reálně měla, do zkřehlých prstů se míč špatně chytá, a tak se na obou stranách hřiště kupily technické chyby. Dále si soupeř moc nevěděl rady s naší vysunutou kompaktní obranou, několikrát v průběhu zápasu holky aktivním přístupem a přerušováním dotlačily soupeře do signalizované pasivity a střelbě z nepřipravených pozic. A když už se soupeř dostal do šance, tak v bráně odvedla výborný výkon Nelča BALŠÁNKOVÁ, v tomto zápase s úspěšností zákroků 80%.

HC Háje Praha – Sokol Písek 11:8 (6:4)
Herně asi nejpovedenější zápas. Počasí se mírně zlepšilo, už nebyla taková zima a holky též pookřály. Jindy tradiční soupeř pro nás byl velkou neznámou, v minulé sezóně jsme se s ním nepotakaly. V zápase se hrála rychlá a pro oko diváka určitě pohledná házená, našim holkám se podařilo snížit množství technických chyb na minimum (6), góly se dařilo dávat ze všech postů, z postupného i rychlého útoku. V kombinaci s dobrou prací v obraně se holkám povedlo i proti místy výškově a silově silnějšímu soupeři vybojovat další dva cenné body.

HC Háje Praha – DHC Slavia Praha B 5:8 (2:4) – zápas mimo soutěž
Jak se předchozí zápas povedl, tak tento se proti starším a větším soupeřkám nepodařil podle představy. Místy trošku laxním přístupem v obraně holky soupeřkám umožnily střelbu jednoduchých branek. Ale to by nebyl ten největší problém. Soupeř proti nám hrál vysunutou obranu k 9m a i přes to, že takto na trénincích hrajeme neustále, tak holky nebyly místy schopné využít prostorů pro akce 1 na 1. Dále se i přes opakované pokyny ze strany trenérů naše krajní spojky stahovaly ke středu hřiště, čímž si zavíraly ty prostory, které se postavením soupeře otevíraly. Rozhodně nám zápas ukázal další věci, na kterých budeme muset v následujících dnech a týdnech zapracovat.

HC Háje Praha – Sokol Kobylisy 13:3 (9:1)
Na začátku zápasu dostaly proti méně zkušenému soupeři prostor holky, které jinak v základní sestavě tolik nenastupovaly. A vstup do zápasu byl divoký. Během prvních dvou minut se hra otočila z důvodu technických chyb asi 6x. Poté se naše holky uklidnily, dobrou prací v obraně se jim dařilo získávat míče a toho využívat k jednoduchým brankám po rychlém přechodu do útoku. Druhý poločas pak dostaly prostor na spojkách i méně zkušené holky a nasbíraly si tolik potřebné zkušenosti.

HC Háje Praha – HC Milevsko 10:3 (5:2)
V posledním zápase turnaje si holky proti výškově menším soupeřkám mimo jiné vyzkoušely střelbu ze střední a větší vzdálenosti. V obraně pak soupeřky k ničemu moc nepustily a v klidu odehraném utkání si doběhly pro poslední dva body do zlaté skládačky.
Sestava a branky: BLACKMORE Ella 15, KLÍMOVÁ Lucka 11, BALŠÁNKOVÁ Nelča 7, KOMÁROVÁ Klárka 3, UCHYTILOVÁ Sofča 3, VYKYDALOVÁ Anička 3, ZIMOVÁ Anička 2, NÝVLTOVÁ Naty 1, HARVIŠOVÁ Alička, KŘÍŽOVÁ Anička, VESELÁ Amálka, VYSKOČILOVÁ Klárka, VÁCLAVÍKOVÁ Míša.
Chytaly BALŠÁNKOVÁ Nelča 62%, VESELÁ Amálka 41%, VÁCLAVÍKOVÁ Míša 35%.
Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Naty NÝVLTOVÁ.

Závěrem chceme poděkovat všem rodičům, kteří i přes nelehkou dobu posílají své děti do kolektivu a umožňují nám i dětem pokračovat v činnosti. DÍKY, bez vás by to nešlo!