MINI BOJOVALY V PLZEŇSKÉ LIZE

Dnes jsme absolvovali náš první turnaj skupiny A v Plzeňské lize MINI 6+1. Díky tomu, že hala v Plzni na Bolevci vyhořela, podařilo se Talentu Plzeň najít na tento turnaj působiště na palubovce Šťáhlav. Bohužel díky velké marodce jsme odjížděli jen s osmi hráčkami, z toho dvě brankářky, z nichž jedna z nich ještě v průběhu turnaje zvracela. Posílit nás musely také hráčky přípravky, díky kterým jsme mohli turnaj vůbec odehrát.

Utkání se v letošním roce hraje bez zapisování výsledků a bez ukazatele skóre, díky čemuž je ideální prostor, aby dostaly šanci všechny děti a nikdo se nezaměřoval na výsledky, které by v této kategorii neměly být to nejpodstatnější. Všichni byli v pohodě a měli radost ze hry.

Nejprve jsme nastoupili proti týmu DHC Plzeň A, nutno říct, že v prvním zápase jsme měli velké problémy s osobní obranou, kterou jsme si už delší dobu nevyzkoušely. Pak následovaly SHOTOUTY a hra 1x20 minut, kde už to bylo lepší.

V následujících utkání proti týmu Štáhlav, kde byla většina tvořena z chlapců jsme odehráli už podstatně lepší utkání. Bojovnost nechyběla ani proti týmu kluků z Talentu.

I když se projevil fakt, že nám chyběly obě naše střelkyně, které se částečně snažila nahradit Andy Hloušková, která se z brány přesunula do pole, tak všechny hráčky bojovaly a snažily se, včetně našich nejmenších Terky Kuklové a Julči Báštěcké. V obraně si dobře vedly Lucka Kropelnická a Barča Bláhová, v útoku to chtělo ovšem více střelby. Klárka Jandová si v útoku to svoje odehraje, ale obranné činnosti jsou ji bohužel zatím cizím slovem. U Májy Šujakové to chce více soustředění a pohybu a zapracovat na technice střelby, ale i ona se snažila a pár míčů vybojovala. Všechny hráčky si vyzkoušely různé posty a byly nuceny se více zapojovat do střelby.

I když v průběhu turnaje zvracela, tak se Kristýna Lexová v bráně také snažila a blýskla se několika pěknými zákroky.

Všem osmi statečným patří poděkování za bojovnost a nasazení a doufáme, že se do posledního turnaje v tomto roce, který nás čeká v Chomutově 18.12. zbytek týmu uzdraví a nastoupíme v plné síle.

Rodičům také patří poděkování za pomoc s dopravou a podporu.