Plzeňská liga 6+1 MINI B

V SOBOTU 10.11. odcestovalo družstvo MINI „B“ na svůj poslední turnaj Plzeňské ligy 6+1 v tomto roce. Na turnaj nám odcestovalo celkem 13 hráček a tento počet byl potřebný, neboť se mimo už „stálých“ účastníků, tedy nás, DHC Plzeň, HC Plzeň, VŠ Plzeň a Lázní Kynžvart do turnaje přibylo družstvo Chebu. Ranní vstávání a odjezd již v 6:30 se pravděpodobně podepsaly na našem výkonu v prvním zápase, ve kterém jsme se utkaly s družstvem VŠ Plzeň. V obraně jsem nepřistupovaly, tak jak bychom měly a občas se mohlo i zdát, že se holky menších protihráček bojí plně dotknout, aby jim neublížily. V druhém zápase jsme nastoupily proti děvčatům z Lázní Kynžvart a zápas jako takový se nám povedl již o mnoho lépe, a to jak v obraně, kde jsem již poctivě přistupovaly a také se nebály na protihráčky sáhnout a trošku více zabojovat o míč, tak v útoku, kde se většina holek snažila po hezkých akcích o zakončení. Mezitím z turnaje odjelo družstvo HC Plzeň, které se potýkalo s velkou marodkou. Po této změně bylo prodloužena hrací doba následujících zápasů. Dalším soupeřem v pořadí byla děvčata Chebu. A musí se říct, že to byl zápas s velkým “Z“ a asi i nejlepší zápas, který jsme na podzim odehrály. Začít se musí u brankařek Týnky Lexové a Jíti Maříkové, které obě předváděly doslova neuvěřitelné výkony a napravily většinu případných zaváhání v obraně. V obraně jsem si již krásně pomáhaly, hrály jsme přiměřeně agresivně a protihráček jsme se i přes jejich vyšší vzrůst vůbec nebály. V útoku se pak povedlo několik hezkých akcí a do úspěšných zakončení se nám dostala i křídla a pivot. Celkově mělo celé utkání velký náboj a bylo radost se na takovou házenou dívat. Do posledního zápasu jsme nastoupily proti pořádajícímu družstvu DHC Plzeň. V útočné fázi se nám dařilo velmi dobře, vše, co se nám dařilo zlepšovat v předchozích zápasech jme přenesly i do posledních minut turnaje. V obraně to byl pravý opak a jako bychom se vrátily do prvního zápasu, ve kterém jsme se protihráček bály a nebyly jsme dostatečně agresivní, čehož hráčky DHC využívaly a dostávaly se do velmi jednoduchých zakončení. Celý turnaj bychom ohodnotili velmi kladně, jde vidět, že se holky zlepšují s každou odehranou minutou a každým vstřeleným i obdrženým gólem. Díky také patří rodičům, kteří pomohli s dopravou a povzbuzovali děvčata při jejich výkonech.