Přípravka a Mini vybojovala stříbrné medaile v Chomutově

V SOBOTU 17.12. se nejmenší děvčata zúčastnila vánočního turnaje 4+1 v Chomutově. Naše barvy hájila družstva přípravky a mini. Oproti pražským turnajům 4+1, kterých se účastníme v průběhu celého roku, se zde hrálo na výsledky a o poháry medaile. A děvčata si nevedla vůbec špatně, obě družstva si shodně odvezla zasloužené poháry a medaile za krásné 2. místo.
Družstvo MINI se ve dvoukolově hraném systému postupně utkalo s družstvy Loun, Bíliny a Chomutova. Po příjezdu a rozcvičení nás čekalo družstvo Loun a hned v úvodu jsme vybojovaly (jak se později ukázalo) velmi důležité vítězství 13:8. Dalo by se říci, že to byl asi nejpovedenější zápas celého turnaje, všechna děvčata střílela a obrana byla bojovná a téměř bez chyb. V druhém utkání jsme změřily síly s družstvem Bíliny, které jsme porazily jednoznačným rozdílem 15:3. I přes velký rozdíl ve skóre předvedená hra nedosáhla takové kvality jako v prvním zápase, zbytečně jsme nechávaly vyniknout brankáře soupeře a ani v obraně jsme nebránily tak jak bychom měly. V posledním zápase prvního kola jsme nastoupily proti domácímu výběru Chomutova. V zápase nás srážely hlavně naše vlastní chyby, obzvláště přihrávek soupeřům přímo do ruky byla velká škoda. Konečný výsledek 7:15 odpovídal předvedené hře.
V druhém kole bylo pořadí zápasů stejné. Proti Lounům jsme opět neproměnily mnoho střeleckých pokusů a chybělo nám více pohybu po hřišti a uvolňování bez míče. Ani obrana již nepůsobila tak dobrým dojmem jako v prvním zápase. Konečný výsledek zápasu 8:12 byl pro nás velmi milosrdný. Následný zápas s Bílinou nebyl o mnoho lepší. Děvčata působila na hřišti dojmem, že se soupeř po první jednoznačné výhře porazí sám. Těsné vítezství 7:6 je toho důkazem. V posledním zápase s Chomutovem již výrazně chyběly síly a po mnoha chybách v obraně i útoku jsme se protrápily k výsledku 3:12.
V konečném účtování celého turnaje jsme obsadily pěkné druhé místo. Rozdíl mezi námi a třetími Louny byl pouho pouhý jeden gól ve vzájemných utkáních (13:8; 8:12). První místo obsadil domácí výběr Chomutova a na bramborovém 4.místě skončil tým Bíliny.

Přípravka hrála trojkolově s Bílinou a Chomutovem. Na první zápas holky nastoupily nejspíš ještě rozespalé z auta, protože hra se vůbec nedala srovnat se zápasy, které následovaly. Po tomto lehce nepodařeném začátku se najednou holky praly o balóny, střílely, bránily a nakonec si vybojovaly 2. místo a odjely domů s medailemi. Bílina skončila třetí a Chomutov první. Andulka Candráková byla zvolena, za nejlepší brankářku turnaje a Barča Bláhová za nejmladší hráčku týmu. Mezi zápasy si holky mohly vyzkoušet dovednostní hry, které zahrnovaly driblink s balónem, který připomínal spíše jehlan a střílely na bránu, do otvorů s body.