10.turnaj 4+1 4.3.2017 hala Astra

V SOBOTU 4.3. se družstva přípravky zúčastnilo turnaje PSH v miniházené 4+1, který pořádal TJ Astra Praha. Nejprve ráno nastoupilo družstvo v kategorii „C“, tedy malinko zkušenější děvčata z přípravky. Postupně se utkala s družstvy Astry, Sokola Kobylisy II, Sokola Vršovice a Slavie. Z začátku jsme měly poměrně velké problémy s obranou, u které nám chyběla přiměřená agresivita a správné přistupování, což se s narůstajícími odehranými minutami zlepšovalo. V útoku se nám zpočátku také moc nechtělo běhat, což se stejně jako obrana s časem zlepšilo. Velmi často jsme z vyložených šancí nastřelovaly brankáře soupeřů, případně netrefovaly bránu. Celkově ale hodnotíme holky za předvedené výkony pozitivně. Jde vidět, že pokud se holky soustředí na hru, poslouchají rady trenérů a plní si své úkoly, tak se na předváděnou hru dá velmi hezky dívat.
Odpoledne se představilo ve hře družstvo v kategorii „D“, což jsou ty nejmenší. Pro některé to byl první soutěžní turnaj. Našimi soupeři byla družstva Slavie, Astry, Sokola Vršovice a Chodova. Celková předvedená hra byla obzvláště od těch nejmenších velmi hezká, občas je zapotřebí přidat na bojovnosti, chtít více získat míč a nebát se vystřelit, zvlášť když jsme sami na šestce. Občas nám ještě v obraně utíkají hráči, ale holky mají ještě spoustu času a určitě se to bude s přibývajícími zkušenostmi zlepšovat.