HC Háje - hřiště

HC Háje - TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA HÁJE-JIŽNÍ MĚSTO, HANDBALLCLUB, pobočný spolek

Oddíl házené HC HÁJE je již od dob svého založení v roce 1980 jedním z nejúspěšnějších dívčích házenkářských center nejen v Praze, ale i v rámci celé České republiky.
   Náš klub je zaměřen na dlouhodobou sportovní přípravu děvčat od 6 do 17 let. Celkem v pěti věkových kategoriích se snažíme děti naučit vnímat pravidelné sportování jako nedílnou součást jejich života.
   V nejmladší kategorii přípravky jsou sportovní schopnosti a dovednosti rozvíjeny především formou pohybových her a soutěží. Malé sportovkyně se tak učí základům atletiky, gymnastiky i sportovních her, především pak miniházené. Tyto základy jsou jim odrazovým můstkem v jejich další sportovní kariéře.
   Na kategorii přípravky navazuje kategorie minižákyň . Děvčata ve věku od 9 do 11let se začínají seznamovat se základy házené, zdokonalují se především ve všech individuálních činnostech,stále však převažuje všeobecná sportovní příprava a tréninky formou her a soutěží.
   Navazujícími kategoriemi jsou mladší žačky, starší žačky a mladší dorostenky. V těchto kategoriích dosáhla naše družstva již řady úspěchů v celorepublikových turnajích a soutěžích.
   Ze všech úspěchů máme samozřejmě obrovskou radost, naším hlavním cílem však je získat a nadchnout co nejvíce pravidelně sportujících dětí.